Polska piosenka hitem Youtube'a! "Ona tańczy dla mnie" w TOP 100. Znacie?

Polski utwór disco polo ma już ponad 15 milionów wyświetleń.
Weekend. Weekend. fot. screen Youtube

Weekend "Ona tańczy dla mnie"

Tą piosenkę udostępnia na Facebooku coraz więcej internautów. "Ona tańczy dla mnie", właśnie dzięki Facebookowi, w przeciągu trzech miesięcy znalazła się w stu najczęściej słuchanych utworach na Youtubie. Jest to sukces o tyle duży, że muzyka grana przez grupę "Weekend" nie jest promowana w polskich mediach. Mowa oczywiście o disco polo. Internautom spodobała się zapewne prosta linia melodyczna i nieskomplikowane słowa.

Okazuje się, że zespół, mimo nagonki na disco polo, osiąga coraz większe sukcesy.

Tylko w tym roku grałem 11 razy w Warszawie. Graliśmy praktycznie we wszystkich najlepszych klubach od Zielonej Góry po Szczecin, od Cieszyna po Sopot. Ostatnio w klubie Senso w Szczecinie graliśmy dla dwóch tysięcy ludzi. Zabrakło miejsca dla kilkuset osób - powiedział w rozmowie z MetroMSN Radek Liszewski, wokalista grupy.

W parze z sukcesami idą oczywiście pieniądze:

W październiku zagrałem dwadzieścia cztery koncerty. Nie chcę mówić o pieniądzach. Odpowiem tak: mam dwa domy, dwa jachty, pół jeziora, samochody, działkę, i wszystko by było ekstra, gdyby nie te raty (śmiech). A teledyski muszą przyciągać, sprawiać wrażenia bogactwa- mówi lider "Weekendu"

Co mówi o sukcesie swojego hitu?

W przypadku "Ona tańczy dla mnie" przepis to metrum cztery czwarte i cztery akordy plus słowa z głębi serca - powiedział szczerze.

Pamiętacie inne hity diso polo, które do dziś rządzą w internecie?

Tomasz Niecik. Tomasz Niecik. fot. screen Youtube

Tomasz Niecik "Cztery osiemnastki"

Tomasz Niecik to kolejna gwiazda polskiego internetu. On też reprezentuje nurt disco polo, śpiewając między innymi popularną piosenkę "Cztery osiemnastki". Jego fenomen zainteresował także Kubę Wojewódzkiego, w programie którego się pojawił. Niecik opowiadał wówczas o swoim fenomenie i o dużych zarobkach.

Boys. Boys. fot. screen Youtube

Boys "Jesteś szalona"

Niewątpliwym hitem disco polo jest również kawałek "Jesteś szalona" zespołu Boys. Nie ma chyba wesela, na którym nie zagrano by tego utworu. Co ciekawe, wykonawcy zostali zauważeni przez chińskich odbiorców. Zespół, z sukcesami, koncertował w Azji.

Bolter. Bolter. fot. screen Youtube

Bolter "Daj mi tę noc"

Na weselach nie może zabraknąć piosenki "Daj mi tę noc" zespołu Bolter. Kto by pomyślał, że publiczna telewizja bez problemu emitowała teledyski wykonawców disco polo.

Mydełko Fa. Mydełko Fa. Okładka płyty

Marlena Drozdowska i Marek Kondrat "Mydełko Fa"

Marlena Drozdowska i Marek Kondrat nagrali piosenkę "Mydełko Fa", bo chcieli wyśmiać popularny nurt disco polo. To co miało być pastiszem, przerodziło się w... wielki HIT! Chyba wszyscy znają refren tego utworu.

Shazza. Shazza. fot. screen Youtube

Shazza " Bierz co chcesz"

Shazza była niewątpliwą gwiazdą disco polo. Często porównywana do ówczesnej prezydentowej, Jolanty Kwaśniewskiej, była autorką takich hitów, jak "Bierz co chcesz", czy "Egipskie noce".

Więcej o: