Gwiazdy i ich wykształcenie cz. 10

Jakie szkoły ukończyły polskie gwiazdy?

Agnieszka Chylińska

n.z. Agnieszka Chylinska. Prezentacja jesiennej ramowki TVN. Warszawa 12-08-08. Marcin Dlawichowski/Forum *** Local Caption ***     Zgoda na publikacje ON-LINE na okreslonych przez TVN warunkach: Na prosbe producenta programu prosimy o wykorzystywanie zdjec z produkcji TVN w konteksie programu i udzialu osoby przedstawionej na nim. Zdjecie nie moze byc wykorzystane w negatywnym kontekscie.

Agnieszka Chylińska pod koniec drugiej klasy liceum rzuciła szkołę i postanowiła śpiewać. Niedługo potem dołączyła do zespołu Grzegorza Skawińskiego. W szkole chyba nie wiodło jej się za dobrze. Odbierając pierwszą nagrodę Fryderyka rzuciła ze sceny:

Nauczyciele, muszę powiedzieć o nauczycielach. Więc teraz.. Mam... Mam... Słuchajcie: fuck off! Nienawidzę was!

Gaba Kulka

Gdyby Gaba Kulka nie zajęła się muzyką, z pewnością projektowałaby wnętrza. Z wykształcenia jest bowiem architektem wnętrz. Jeśli chodzi o edukację, to nie poszła w ślady ojca, Konstantego Andrzeja Kulki, który jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Tata Gabrieli jest także znanym skrzypkiem. Mimo innego kierunku studiów, córka koniec końców podążyła muzyczną ścieżką kariery.

Piotr Kupicha

NZ. Piotr Kupicha Feel   Pokaz mody Olsen; 16.03.2008; Warszawa  Fot. Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Piotr Kupicha, lider grupy "Feel", na dyplom technika. Uzyskał go w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach.

Alicja Janosz

Janosz Ala Alicja

Alicja Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji pamiętnego "Idola", posiada tytuł magistra z zarządzania. Mimo że Janosz występuje na scenie od ósmego roku życia, znalazła czas na ukończenie Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie.

Łukasz Zagrobelny

Łukasz Zagrobelny świetnie daje sobie radę na scenie. Zapewne poradziłby sobie również z profesjonalnym chórem. Zagrobelny jest bowiem z wyksztacenia... dyrygentem.

Paweł Kukiz

Chociaż Paweł Kukiz skończył prawo, nie chciał łączyć przyszłości z tym zawodem. Co więcej, jako prawnik nie pracował nigdy.

Halinka Mlynkowa

Halina Mlynkowa ukończyła etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Stąd zainteresowanie folklorem?

Halina Kunicka

  FOT. RAFAL MIELNIK / AGENCJA GAZETA

Piosenkarka Halina Kunicka, podobnie jak Paweł Kukiz, nie chciała po studiach pracować w swoim zawodzie. Tak jak lider Piersi, Kunicka ukończyła studia prawnicze.

Krystyna Prońko

Krystyna Prońko, wokalistka, która hipnotyzuje swoim głosem, ukończyła studia muzyczne. Prońko jest z magistrem sztuki. Otrzymała nawet nagrodę rektora.

Piotr Rubik

Piotr Rubik od zawsze związany był z muzyką. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie i może pochwalić się dyplomem wiolonczelisty.

Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak to dyplomowany psycholog. Jesteście zaskoczeni?

Patrycja Markowska

Patrycja Markowska studia ukończyła śpiewająco. Wokalistka może pochwalić się dyplomem psychologa.

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak od najmłodszych lat chciała być aktorką i zrealizowała swój cel. W 1989 ukończyła Wydział Aktorski w Szkole Filmowej w Łodzi.

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną.

Magdalena Schejbal

Magdalena Schejbal rozpoczęła studia socjologiczne, ale zrezygnowała z nich na rzecz aktorstwa. Ostatecznie w 2003 roku ukończyła wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.