Gwiazdy w "Ugotowanych". Mielony kontra posolone owoce i wódeczka. Kto wygrał 5 tysięcy?

W niedzielny wieczór TVN wyemitowało specjalny odcinek "Ugotowanych". Cztery gwiazdy: Michał Szpak, - uczestnik "X-Factor", Rafał Brzozowski - piosenkarz, Marta Wierzbicka - aktorka "Na Wspólnej" i  Natalia Nguyen - architekt, jurorka "Bitwy o dom", gotowały w swoich domach dla siebie nawzajem. Potem za potrawy wystawiali oceny. Kto wypadł najlepiej, jakie przyszykowali menu? Zapraszamy do naszej relacji.
Rafał Brzozowski Rafał Brzozowski mat. prasowe

Rafał Brzozowski

Pierwszą kolację wydawał Rafał Brzozowski. Wokalista postawił na proste menu. Jak powiedziała Natalia "dania typowego kawalera". Co podał swoim gościom? Jako pierwsza na stół wjechała zupa na żeberkach. Dla Nguyen to one były największym rarytasem.

Czy mógłbyś mi dać tych żeberek trochę? - poprosiła Nguyen. - O chyba są mrożone, bo są różowe w środku - komentowała. - Ale bardzo smaczne, o i pyszna chrząstka. - zajadała się ogryzając kości i wprawiając w osłupienie pozostałych biesiadników.

Na drugie danie Brzozowski zaserwował obtoczone w żytniej mące i usmażone na chrupko różne gatunki słodkowodnych ryb z fasolką szparagową i brokułami. Do tego kilka toastów z czystej wódki i goście mogli już zajadać się deserem, czyli tradycyjnym ciastem drożdżowym z rodzynkami.

Przepyszne ciasto, najlepsze z całej kolacji - komplementowali goście.

W plan imprezy wpisana też była tzw. część rozrywkowa. Cóż można o niej powiedzieć? Brzozowski bawił się z pewnością bardzo dobrze, śpiewając gościom swoją piosenkę. Panie próbowały robić chórek, a Michał Szpak siedział zdezorientowany.

Rafał Brzozowski, Natalia Nguyen, Marta Wierzbicka, Michał Szpakmat. prasowe

Marta Wierzbicka Marta Wierzbicka mat. prasowe

Marta Wierzbicka

Druga gościła u siebie kolegów z branży Marta Wierzbicka. Aktorka zaskoczyła wszystkich wyborem tradycyjnego polskiego menu.

Chciałam pokazać wszystkim, że młodzi ludzie potrafią też gotować dobrą tradycyjną polską kuchnię - mówiła przed kolacją.

Jak powiedziała, tak zrobiła. Na przystawkę były nóżki w galarecie, na drugie danie kotlety mielone z buraczkami i ziemniakami, a na deser ciasto ze śliwkami. Obiad okraszano sztandarowym polskim trunkiem czyli wódką. Potrawy Marty wszyscy zgodnie uznali za wyśmienite. Goście z uśmiechami na twarzach i z pełnym\i brzuchami przyznali gwieździe "Na Wspólnej" 24 punkty.

Rafał Brzozowski, Natalia Nguyen, Marta Wierzbicka, Michał Szpak na kolacji u Marty Wierzbickiej w programie "Ugotowani"mat. prasowe

Rafał Brzozowski, Natalia Nguyen, Marta Wierzbicka, Michał Szpak na kolacji u Marty Wierzbickiej w programie "Ugotowani"mat. prasowe

Michał Szpak Michał Szpak mat. prasowe

Michał Szpak

Jako trzeci gotował Michał Szpak. Jego goście mieli wiele obaw przed wizytą u ekscentrycznego gwiazdora.

Wezmę do torebki batonika - mówiła przed kolacją Wierzbicka
Raczej wyjdę głodna od Michała - prognozowała Natalia.

Tymczasem Szpak włożył wiele wysiłku w przygotowanie potraw, tym bardziej, że musiał walczyć sam ze sobą.

Nie lubię dotykać mięsa - mówił z wyrazem obrzydzenia na twarzy i w gumowych rękawiczkach na dłoniach. - NIe lubię zresztą dotykać czegokolwiek.

Udało mu się jednak przemóc i ugotował posiłek składający się z pieczonego sera camembert z malinami, kurczaka pieczonego na butelce piwa na drugi danie i "szpaczego mleczka" na daser. Choć nazwa dania odsyła myśli do skandalicznych incydentów z fabryki shake'ów McDonald'sa, to finalnie był całkowicie nieszkodliwy. Wokalista zmiksował surowe białko z serkiem mascarpone. Masę wyłożył na biszkopty nasączone wiśniówką, do tego borówki i winogrona. Danie, według zapewnień Szpaka, wymyśliły jego fanki.

Rafał Brzozowski, Natalia Nguyen, Marta Wierzbicka, Michał Szpak na kolacji u Michała Szpaka w programie "Ugotowani"mat. prasowe

Rafał Brzozowski, Natalia Nguyen, Marta Wierzbicka, Michał Szpak na kolacji u Michała Szpaka w programie "Ugotowani"mat. prasowe

Natalia Nguyen Natalia Nguyen Mat. prasowe

Natalia Nguyen

Natalia Nguyen zaserwowała gwiazdom ucztę rodem z rodzinnego Wietnamu. Na przystawkę podała zupę z krewetkami, mlekiem kokosowym i kolendrą. Na drugie "uczta w Sajgonie". Goście sami komponowali układając wybrane składniki na papierze ryżowym.

Ja uwielbiam jedzenie, które można lepić, ugniatać palcami - rozpływała się Wierzbicka.

Jednak najwięcej kontrowersji wzbudził tradycyjny deser. Goście z trudem powstrzymywali się od grymasów obrzydzenia, a nawet lekkich torsji, gdy do ust wkładali osolone owoce z chili.

Widać nie byli na to gotowi. Chyba popsułam sobie cały wieczór tym deserem - śmiała się Nguyen.

Rafał Brzozowski, Natalia Nguyen, Marta Wierzbicka, Michał Szpakmat. prasowe

Mimo wszystko kolacja jurorki "Bitwy o dom" nie wypadła najgorzej. Uplasowała się na 3. miejscu.  Za nią był Rafał Brzozowski. Lepiej wypadła zdecydowania kolacja Michała Szpaka. Jednak nwet jego kurczak na butelce piwa nie doleciał tak wysoko jak wystrzliły oceny dań Marty Wierzbickiej. 5 tysięcy złotych wygrała właśnie ona.

Bardzo się cieszę - mówiła podrzucając w górę stuzłotowe banknoty. - Chciałabym przeznaczyć je na pomoc potrzebującym zwierzętom.
O jak miło - skomentowała Nguyen. - Dobrze w takim razie, że nie gotowałam psa.

Rafał Brzozowski, Natalia Nguyen, Marta Wierzbicka, Michał Szpakmat. prasowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.