Ugotowani

Ugotowani

„Ugotowani” to polski, odcinkowy program realizowany przez stację TVN. Tematyką programu są kulinaria, a konkretniej gotowanie w domowych warunkach. W każdym odcinku biorą udział zazwyczaj cztery osoby. Uczestnicy rywalizują o nagrodę pieniężną w wysokości 5000 złotych. Od czwartej edycji pojawiają się również odcinki specjalne z gwiazdami w rolach uczestników.

Data emisji pierwszego odcinka: 03 października 2010r.
Liczba edycji:12
Czas trwania pojedynczego odcinka: 43 minuty
Facebook: facebook.com/UgotowaniTVN

Tematyka i formuła programu

Od kilku lat w Polsce obserwujemy trend świadczący o tym, że Polacy lubią oglądać gotowanie na ekranie. Coraz popularniejsze stają się wszelkie programy o tematyce kulinarnej. Stacja TVN wykorzystuje ten trend realizując różne programy odnoszące się do tej tematyki, w tym program „Ugotowani”, który ma charakter reality show. Do dziś show doczekało się dwunastu edycji, ostatnia zaplanowana to edycja wiosenna, która ma zakończyć się w maju 2017r.
Każda edycja składa się z odcinków emitowanych raz w tygodniu – w niedzielę od godziny 18:00. Pojedynczy odcinek rozgrywa się w jednej miejscowości lub na ściśle określonym terenie np. gminy. W każdym epizodzie spotykają się zwykle cztery osoby i mają za zadanie w kolejnych czterech dniach przygotowywać według swojego pomysłu uroczyste kolacje, zapraszając pozostałych jako gości.
Podczas kolacji uczestnicy, którzy są gośćmi, oceniają potrawy przygotowane przez gospodarza przyznając mu punkty w skali od 1 do 10. Tradycją programu jest przygotowywanie trzech elementów kolacji: przystawki, dania głównego oraz deseru. Przed każdym spotkaniem uczestnicy-gospodarze przekazują swoim gościom opis serwowanych przez siebie dań zwykle w bardzo intrygującej formie. Podczas pierwszej kolacji uczestnicy poznają się – dowiadują się m.in. o swoich gustach kulinarnych, co niejednokrotnie jest przyczyną trudnych dla gospodarza sytuacji.
Zwykle uczestnicy poza daniami organizują dla swoich gości również różne atrakcje, często związane z ich pasjami czy życiem zawodowym.

Ciekawostki w programie Ugotowani

Od czwartej edycji programu w każdej z nich przygotowywany jest odcinek specjalny, którego uczestnikami są gwiazdy. Udział w takich odcinkach wzięli m.in. Otylia Jędrzejczak, Filip Chajzer, Michał Szpak czy Rafał Brzozowski. Ciekawostkami związanymi z programem może być odcinek , który rozgrywał się w Londynie lub odcinek, którego uczestnicy występowali w parach - razem ze swoim życiowym partnerem lub rodzeństwem.

ugotowani

Więcej o:

ugotowani