Pitbull

Pitbull

"Pitbull" to polski film z 2005 roku. Jego reżyserem jest Patryk Vega, który jest również autorem scenariusza. Główne role w filmie zagrali Janusz Gajos, Andrzej Grabowski oraz Marcin Dorociński. Na podstawie filmu został nakręcony serial o tym samym tytule.
Tytuł: Pitbull
Gatunek: dramat, sensacja
Reżyseria: Patryk Vega
Scenariusz: Patryk Vega
Data premiery: 9 kwietnia 2005r.

"Pitbull" - pierwszy film z serii

Film "Pitbull" ukazał się w kwietniu 2005 roku. Jego reżyserem oraz autorem scenariusza jest Patryk Vega. Film opowiada o pracy policjantów pracujących w stołecznym Wydziale Zabójstw. Ich zadaniem jest złapanie groźnego bandziora pochodzenia ormiańskiego - Saida.
Reżyser wpadł na pomysł na film podczas kręcenia filmów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej. Część wydarzeń ukazanych w filmie oparta jest na faktach. Film odniósł duży sukces, a na jego podstawie nakręcono kultowy serial o tym samym tytule. Serial emitowany był w trzech sezonach. Łącznie nakręcono 31 odcinków. Serial bazuje na wydarzeniach opisanych w filmie, jest ich dopełnieniem oraz kontynuacją.

"Pitbull" - nowe części

W styczniu 2016 roku miała premierę kolejna część "Pitbulla". Film nosi tytuł "Pitbull. Nowe porządki". Jest luźnym nawiązaniem do pierwszej wersji oraz serialu. Pojawiają się w nim niektórzy bohaterowie znani z poprzedniej części, jednakże film opowiada o przygodach nowych postaci. Głównym bohaterem jest komisarz Dariusz Wolkowski "Majami", w którego postać wciela się Piotr Stramowski. Majami i jego koledzy prowadzą dochodzenie w sprawie Grupy Mokotowskiej. Film stał się hitem kinowym.
11 listopada 2016 roku ukazała się kolejna część cyklu. Nosi tytuł "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Skupia się na pracy płci pięknej w policji, ich zmaganiami w życiu zawodowym oraz w życiu prywatnym. W główne role kobiece wcieliły się Joanna Kulig, Alicja Bachleda Curuś, Maja Ostaszewska oraz Magdalena Cielecka.

pitbull

Więcej o:

pitbull

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.