Paulina Młynarska

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska jest polską dziennikarką, aktorką i prezenterką. Jej ojcem jest znany poeta, reżyser i satyryk Wojciech Młynarski. Jest znana z roli prowadzącej programy, takie jak „Pytanie na śniadanie” czy „Miasto kobiet”. Pisze felietony i przeprowadza wywiady dla miesięczników.

Imię i nazwisko: Paulina Młynarska
Data urodzenia: 15 listopada 1970
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: dziennikarka, prezenterka telewizyjna i radiowa, aktorka
Facebook: facebook.com/Paulina-Młynarska
Instagram: @mlynarskapaulina

Paulina Młynarska - życie prywatne

Paulina Młynarska jest córką poety, kompozytora, artysty kabaretowego i satyryka - Wojciecha Młynarskiego. Paulina ma znane rodzeństwo. Jej siostrą jest prezenterka telewizyjna Agata Młynarska, natomiast jej brat to znany perkusista i muzyk Jan Młynarski. Paulina Młynarska ma podstawowe wykształcenie, naukę w liceum przerwała, gdy miała 16 lat, aby wyjechać do Francji. Tam zagrała kilka ról, między innymi w erotycznym serialu „Różowa seria”. Przed większą publicznością debiutowała w 1986 roku w filmie Andrzeja Wajdy „Kronika wypadków miłosnych”, gdzie zagrała Alinę. Paulina Młynarska czterokrotnie wychodziła za mąż. Jednym z jej partnerów był Amerykanin Michael Moritz, z którym wzięła ślub 26 maja 2007 roku. Trzy lata później para rozwiodła się. Paulina ma jedną córkę – Alicję.

Kariera medialna

Paulina Młynarska wystąpiła w kilku filmach i serialach, takich jak „Panny i wdowy”, „Wirus”, „Bar Atlantic”, „Złotopolscy”, „Niania” i „Pierwsza miłość”. Jest znana również jako dziennikarka w radiowa i telewizyjna. W latach 2005 – 2007, 2008 – 2009 i 2011 – 2015 razem z Dorotą Wellman prowadziła program talk – show „Miasto kobiet” emitowany na antenie telewizji TVN Style. W tej samej stacji od 2016 roku Młynarska prowadzi program „Niebywałe”. W 2007 roku prowadziła program śniadaniowy TVP2 „Pytanie na śniadanie”.
W swojej karierze była związana z radiami Tok FM, RMF FM, Radiem Zet, Polskim Radiem i Radiem Kolor.
Jest także dziennikarką prasową, współpracuje z miesięcznikami „Grazia” i „Sens”. W latach 2009 – 2016 Paulina Młynarska napisała siedem książek.

paulina młynarska

Więcej o:

paulina młynarska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.