18 grudnia media obiegła smutna wiadomość o śmierci Ewy Jagieły, która przez wiele lat piastowała stanowisko dyrektorki w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. To wyjątkowy dom opieki dla starszych, emerytowanych artystów, gdzie zapewniona jest im kompleksowa opieka i wsparcie. Ewa Jagieła bardzo troszczyła się o jego mieszkańców. Kobieta zmarła w wyniku ciężkiej choroby. Informacja o jej śmierci pojawiła się m.in. na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.
Związek Artystów Scen Polskich poinformował, że 18 grudnia zmarła Ewa Jagieła. W poruszającym wpisie podkreślono, że przez cztery dekady pełniła w ośrodku różne funkcje i zawsze otaczała jego mieszkańców niezwykłą czułością. Piastowała różne stanowiska od pielęgniarki po dyrektorkę miejsca i na każdym z tych stanowisk doskonale sprawowała swoje funkcje. "18 grudnia, pożegnaliśmy Ewę Jagiełę – byłą Dyrektor Domu Artystów Weteranów Scen Polskich oraz Honorową Członkinię ZASP. Przez wiele lat była osobą głęboko związaną z tym miejscem i jego mieszkańcami. Znała ich codzienność, potrzeby i troski. To między innymi dzięki jej zaangażowaniu Dom Artystów Weteranów był prawdziwą wspólnotą, a nie tylko instytucją. Jej sposób pracy, relacje z mieszkańcami oraz odpowiedzialność za to miejsce na trwałe zapisały się w jego historii, a także w historii ZASP. Dziękujemy. Spoczywaj w pokoju" - czytamy. Poinformowano, że święta msza żałobna zostanie odprawiona 30 grudnia we wtorek o godzinie 11 w Domu Pogrzebowym Sala A na Wólce Węglowej. "Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłej na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego" - dodano.
Pożegnalny wpis opublikowała także Fundacja Artystów Scen Polskich. "Zarząd i Rada Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich z wielkim żalem żegna Cię, Ewo. Dziękujemy za współpracę z tobą przez tak wiele lat dla dobra DAW i jego mieszkańców"- podkreślono.
Rogacewicz zaniemówił po intymnym pytaniu Prokopa. Kaczorowska nie przebierała w słowach
Weronika i Gabriel z "Rolnik szuka żony" rozwiali wątpliwości. Świąteczne nagranie mówi wszystko
Książę William i księżna Kate opublikowali świąteczną kartkę. Nie do wiary, jakie wybrali zdjęcie. Spójrzcie na tło
Olejnik wbiła szpilę Nawrockiemu. Tymi słowami rozpoczęła "Kropkę nad i"
Nick Reiner stanął przed sądem w specjalnej kamizelce. Na jaw wychodzą szokujące informacje o synu zamordowanego aktora
Doda pokazała swoją kuchnię. Utrzymanie jej w czystości to prawdziwy koszmar
Adam Konkol odsłania szokujące kulisy na temat Łez. "Sprzedali się za 300 złotych"
Anna Mucha triumfuje w sądzie. Aktorka aż zatańczyła z radości. "Co za passa!"
Polsat szuka głowy Pawła Golca z Golec uOrkiestry. Edyta Golec też ma z tym problem