1 grudnia przekazano smutne wieści o śmierci młodego aktora Nikodema Mareckiego. 11-latek zagrał m.in. w "Białej odwadze" u boku Filipa Pławiaka i Sandry Drzymalskiej, "Zołzie" u boku Małgorzaty Kożuchowskiej i Artura Żmijewskiego oraz w serialu "Szpital św. Anny" wraz z Joanną Liszowską i Jolantą Fraszyńską. Podano już informacje o pogrzebie chłopca.
Informację o śmierci młodego aktora jako pierwsza przekazała Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Niedźwiedziu, do której chłopiec uczęszczał. Post w związku z odejściem ucznia pojawił się w mediach społecznościowych placówki w czwartek 27 listopada. 1 grudnia do smutny wieści odniósł się również Marcin Koszałka - reżyser "Białej odwagi".
Okropna wiadomość. Nie żyje Nikodem Marecki który grał w 'Białej odwadze' synka głównej bohaterki, Bronki. Nikodem wybiegł z autobusu szkolnego i potrącił go samochód. Straszne, wielka strata, był bardzo zdolny i świat się przed nim otwierał… Do zobaczenia
- napisał na Facebooku Koszałka, zamieszczając do tego pamiątkowe fotografie zmarłego chłopca. Redakcja Plejady skontaktowała się ze wspominaną podstawówką, która poinformowała, że pogrzeb Nikodema ma odbyć się w środę 3 grudnia.
Pod postem Marcina Koszałki prędko pojawiło się wiele komentarzy internautów. Obserwatorzy, którzy mieli okazję widzieć Nikodema w produkcjach filmowych, nie wierzą, że chłopiec nie żyje. "Coś potwornego. Brak słów", "Straszne. Brak słów. Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny", "Jestem zdruzgotana. Koszmar", "Straszna wiadomość. Wyrazy współczucia dla rodziny i pozostałych bliskich", "Ten świat mnie przeraża… Jakie to jest smutne", "Serce pęka z żalu" - mogliśmy przeczytać pośród licznych wpisów. Do kondolencji dołączyły się także osoby związane ze szkołą, do której Nikodem uczęszczał. "Nie ma słów, które ukoją taki ból. Wyrazy współczucia dla rodziców i całej rodziny", "Ogromny żal. Serce pęka na pół. Smutek nie do opisania" - pisały w mediach społecznościowych podstawówki. My również rodzinie i bliskim składamy kondolencje.
Doda na Dniu Flagi uhonorowała Litewkę. To usłyszała od jego dziewczyny
Nie żyje aktor znany z "Barw szczęścia". Miał 41 lat
Rodzina królewska się powiększy! "Król został poinformowany o radosnej nowinie i jest nią zachwycony"
Dobrosz-Oracz starła się z Kowalskim. Tak odezwał się do niej polityk. "Bezczelna"
Biało-czerwona kreacja Dody spotkała się z krytyką. Zapytaliśmy o nią ekspertkę. "To istotna różnica"
Andrzej z Plutycz remontuje sypialnię. Pochwalił się efektem. Nie obyło się bez problemów
Prokurator przekazał nam nowe wieści ws. Litewki. "Myślę, że to jest kwestia najbliższych kilku dni"
Setki skarg po emisji programu Polsatu. KRRiT komentuje
Nawrocka w bieli na uroczystej mszy z okazji 3 maja. Ekspertka: To dodatek nieprzypadkowy