Jolanta Fraszyńska

Jolanta Fraszyńska

Jolanta Fraszyńska to polska aktorka filmowa, serialowa oraz teatralna. Wcieliła się w wiele doskonałych kreacji aktorskich, zarówno w produkcjach fabularnych, jak i na deskach teatralnych. Grała również w spektaklach Teatru Telewizji oraz podkładała swój głos do polskich przekładów filmów i bajek.

Imię i nazwisko: Jolanta Fraszyńska
Data urodzenia: 14 grudnia 1968r.
Miejsce urodzenia: Mysłowice
Zawód: aktorka
Rodzina: córka Nastazja, córka Aniela
Facebook: facebook.com/jolantafraszynska

Jolanta Fraszyńska - początki kariery

Jolanta Fraszyńska na świat przyszła w Mysłowicach w 1968 roku. Od dziecka interesowała się muzyką. Chętnie śpiewała, początkowo w oazie przykościelnej, od szóstego roku życia należała do zespołu wokalno-tanecznego działającego przy domu kultury WSS "Społem".
Po szkole średniej Jolanta Fraszyńska ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego. Postanowiła jednak spróbować swoich sił w aktorstwie. Dostała się na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Jeszcze jako studentka zagrała w serialu "Budniukowie i inni", który był jej debiutem przed kamerą. Kolejną rolą był epizod w filmie krótkometrażowym pt. "Szklany dom". Rok później Fraszyńska zagrała w "Powrotach".
Jolanta Fraszyńska szkołę aktorską ukończyła w 1990 roku. Rok później nadszedł jej debiut na dużym ekranie. Zagrała rolę Ani w filmie "In flagranti".

Jolanta Fraszyńska - rozwój kariery

W latach 1991-1998 Jolanta Fraszyńska związana była z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Grała m.in. w sztukach takich jak: "Ania z Zielonego Wzgórza", "Pułapka", Romeo i Julia", "Opera żebracza".
W 1998 roku Fraszyńska przeniosła się do Warszawy. Zaczęła grać w tamtejszym Teatrze Dramatycznym. Coraz częściej pojawiała się na dużym ekranie. Grała w "Bożej podszewce", "Wojennej narzeczonej", "Ekstradycji 3", "100 minut wakacji".
W 1999 roku Fraszyńska dołączyła do obsady serialu "Na dobre i na złe". Wcielała się w rolę doktor Moniki Zyber, którą grała przez kolejnych dwanaście lat, aż do roku 2010. W międzyczasie zagrała w filmie "Cisza", "Zróbmy sobie wnuka", "Ławeczka", "PitBull", "Licencja na wychowania", "Skazany na bluesa". Za rolę w tym ostatnim otrzymała nagrodę Złotej Kaczki.

Zobacz także:

Robert Gonera - Grzegorz Kuczeriszka - Weronika Rosati

jolanta fraszyńska

Więcej o:

jolanta fraszyńska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.