Hanna Żudziewicz

Hanna Żudziewicz

Hanna Żudziewicz jest polską tancerką, zdobywczynią wielu nagród. Występowała na licznych prestiżowych konkursach tanecznych, na których zdobywała wyróżnienia. Od 2014 roku występuje w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” emitowanym na antenie Polsatu.

Imię i nazwisko: Hanna Żudziewicz
Data urodzenia: 15 lipca 1991
Miejsce urodzenia: Zielona Góra
Zawód: tancerka
Facebook: facebook.com/hania.zudziewicz
Instagram: @hannazudziewicz

Edukacja i kariera taneczna Hanny Żudziewicz

Hanna Żudziewicz przyszła na świat w Zielonej Górze i tam też się wychowała oraz uczyła. Jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Po liceum podjęła studia na Wyższej Szkole Trenerów Sportu. Taniec był jej pasją już od najmłodszych lat – zaczęła uczyć się tańca towarzyskiego, gdy miała zaledwie 6 lat. W 2008 roku odniosła ogromny sukces, jakim było zajęcie pierwszego miejsca na turnieju tańca w Singapurze, w kategorii Youth Open Standard. Jej ówczesnym partnerem tanecznym był Dariusz Mycka. W 2009 roku tancerka zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych, które odbywały się w dolnośląskim Brzegu Dolnym. W 2011 roku wraz z Jackiem Jeschke, Żudziewicz wygrała Mistrzostwa Świata w Tańcach Standardowych w kategorii do 21 roku życia oraz słynny turniej taneczny Blackpool Dance Festival w tej samej kategorii wiekowej. Tanecznymi partnerami Hanny Żudziewicz byli między innymi Mateusz Szostek, Maciej Ciurys, a także tancerze zagraniczni – Artem Bronnikow oraz Rares Cojoc.

Kariera medialna Hanny Żudziewicz

Tancerka po raz pierwszy wystąpiła w telewizji w 2014 roku w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jej partnerem na parkiecie był znany aktor Mateusz Banasiuk. Para ostatecznie zajęła w rywalizacji czwarte miejsce. W kolejnej edycji programu tancerka występowała ze sportowcem Marcinem Najmanem, z którym dosyć szybko odpadła z programu zajmując jedenaste miejsce. W 2016 roku Żudziewicz wystąpiła w programie razem z bokserem Izuagbe Ugonoha, a w kolejnej edycji w tym samym roku z aktorem Robertem Wabichem. Z tym ostatnim tancerka zajęła pierwsze miejsce. W 2017 roku Żudziewicz wzięła udział w siódmej edycji programu, a towarzyszył jej aktor Robert Koszucki. Oprócz licznych występów w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” tancerka wystąpiła gościnnie w popularnym serialu „Pierwsza miłość”.

hanna żudziewicz

Więcej o:

hanna żudziewicz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.