Cheryl Cole

Cheryl Cole

Cheryl Cole to piosenkarka brytyjskiego pochodzenia. Jest również autorką tekstów oraz tancerką. Swoją karierę rozpoczynała jako członkini girlsbandu Girls Aloud. Uczestniczyła w programach rozrywkowych jako juror.
Pełne imię i nazwisko: Cheryl Ann Fernandez-Versini Cole
Data urodzenia: 30 czerwca 1983r.
Miejsce urodzenia: Newcastle, Wielka Brytania
Zawód: piosenkarka
Instagram: @cherylofficial
Facebook: Facebook.com/CherylOfficial

Cheryl Cole: dzieciństwo i młodość

Cheryl Cole urodziła się w Newcastle. Już od dziecka trenowała taniec. W wieku siedmiu lat zagrała w reklamie, a rok później dostała się do The Royal Balett School. Ze względu na swoją urodę brała udział w wielu konkursach piękności i w kilku z nich stanęła na podium, zdobywając m.in. tytuł Miss Nastolatek Newcastle.

Cheryl Cole: kariera muzyczna

W 2002 roku Cheryl Cole wzięła udział w castingu do programu Popstars: The Rivals. Z wyłonionych kandydatek utworzono girls-band "Girls Aloud", w skład którego weszła Cole. Wraz z Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh wygrała program pokonując formację męską, z którą dziewczęta walczyły o zwycięstwo.
Girls Aloud przez kolejne lata święciło triumfy. Dziewczęta nagrały wspólnie sześć płyt oraz odbyły pięć tras koncertowych grając koncerty na całym świecie. Każda z płyt odniosła spory sukces, a ich utwory zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów. Cheryl Cole i jej koleżanki w 2007 roku zawiesiły działalność zespołu, żeby dać sobie czas na solowe kariery. Ponownie spotkały się w studio po trzech latach i odbyły kolejną, ostatnią już, trasę koncertową. Zespół zakończył działalność w 2013 roku.
Cheryl Cole w 2009 roku wydała solowy album "3 words". Pochodzą z niego hity takie jak "Fight for this love" czy "Parachute".

Cheryl Cole i telewizja

Cheryl Cole wystąpiła jako jurorka w brytyjskiej edycji programu rozrywkowego "X Factor". Doprowadziła do zwycięstwa swoją podopieczną Alexandrę Burke, a następnie Joe'go McElderry. Kolejny sukces odniosła jej trzecia podopieczna, Alexandra Fergusson, zdobywając drugie miejsce.

Zobacz także:

"X Factor" - Liam Payne - Simon Cowell

cheryl cole

Więcej o:

cheryl cole

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.