Robert Pattinson

Robert Pattinson

Robert Pattinson jest brytyjskim aktorem, muzykiem i kompozytorem. Stał się znany za sprawą filmów takich jak „Harry Potter i Czara Ognia” oraz „Zmierzch”. Był związany z Kristen Steward, z którą zagrał w słynnej sadze o wampirach. Obecnie jest zaręczony z piosenkarką FKA Twigs.

Imię i nazwisko: Robert Pattinson
Data urodzenia: 13 maja 1986
Miejsce urodzenia: Londyn
Zawód: aktor filmowy i teatralny, muzyk, kompozytor
Facebook: facebook.com/pages/Robert-Pattinson
Instagram: @robertpattinsonpriv

Robert Pattinson – kariera

Robert Pattinson rozpoczynał karierę aktorką w Barnes Theatre Company. W międzyczasie brał udział w licznych castingach do ról filmowych. Jedną z jego ról teatralnych była rola w przedstawieniu „Makbet” na podstawie sztuki Williama Szekspira. Poza tym zagrał główną rolę w przedstawieniu „Nasze miasto”.
Gdy ukończył szkołę, w 2004 roku zadebiutował w filmie „Targowisko próżności”. W tym samym roku grał w telewizyjnej produkcji „Klątwa pierścienia”. W 2005 roku zagrał w przeboju kinowym „Harry Potter i Czara Ognia”, dzięki czemu zdobył dużą popularność. W 2008 roku zagrał jedną z głównych ról w „Zmierzchu”, adaptacji bestsellera autorstwa Stephanie Meyer pod tym samym tytułem. Pattinson wcielił się w rolę przystojnego wampira Edwarda Cullena we wszystkich trzech częściach sagi, co przyniosło mu ogromną popularność na całym świecie. W filmografii aktora są również takie filmy jak: „Woda dla słoni”, „Uwodziciel”, „Cosmopolis”, „Twój na zawsze” i „Mapy gwiazd”.

Robert Pattinson – życie prywatne

Po premierze pierwszego filmu z sagi „Zmierzch” Robert Pattinson był podejrzewany o związek z Kristen Steward, która zagrała drugą główną rolę w tym hicie kinowym. Przez długi czas para nie potwierdzała ani nie zaprzeczała plotkom o związku. Steward oficjalnie przyznała, że jest związana z Pattinsonem w 2012 roku. W maju 2013 roku para rozstała się, a Pattinson wyprowadził się z domu młodej aktorki. W 2014 roku aktor zaczął spotykać się z piosenkarką FKA Twigs. W kwietniu 2015 roku para zaręczyła się.

robert pattinson