Krzysztof Jackowski bawi się w meteorologa. A co na to badania IMGW? Sprawdziliśmy

Krzysztof Jackowski w ostatnich miesiącach lubi przewidywać pogodę. Tym razem znowu opowiedział, co nas czeka w kwietniu i maju. Jak jego wróżby mają się do badań IMGW?

Krzysztof Jackowski rozszerzył swoją działalność wróżenia do przewidywania zjawisk meteorologicznych Kilka miesięcy temu zdradzał nam, jak ma wyglądać wiosna. Niedługo później opowiedział o swojej wizji dotyczącej lata. W związku z Wielkanocą, również wtrącił swoje trzy grosze. Teraz w rozmowie z portalem o2.pl opowiedział, jak według niego będzie wyglądać pogoda w kwietniu i maju.

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Krzysztof Jackowski bawi się w meteorologa. Zdradził pogodę na kwiecień i maj

"Kwiecień i maj podzieliłbym na dwa etapy. Pierwszy z nich właściwie mamy i on jeszcze potrwa. Jest to kapryśna pogoda, czyli niestety słońce będzie walczyło z chmurkami" - zaczął Jackowski. Człuchowianin zwrócił uwagę, że pogoda ma być niejednoznaczna. Lato ma przyjść w maju. Jak twierdzi, czeka nas spory przeskok w temperaturach. "Dopiero w drugim etapie - koniec kwietnia, maj, zrobi się od razu lato. Będzie taki przeskok. Teraz mamy kapryśną wiosnę, a jak już te chmurki dadzą sobie trochę spokoju, to od razu będzie ciepło jak latem" - czytamy.

Prognoza pogody na kwiecień maju według IMGW

Skonfrontowaliśmy wróżby człuchowianina z badaniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zajmującego się pomiarami w m.in. meteorologii. Jeśli chodzi o kwiecień, wiosna ma robić dość powolne postępy. Wstępne przewidywania na maj 2023 mówią zaś o tym, że miesiąc ten nie będzie odbiegać wartościami temperatury od normy z lat 1991-2020. Podobnie z opadami. Na północy kraju możliwa jest suma powyżej normy, zaś na południowo-wschodnich krańcach - poniżej normy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.