Julia Wieniawa oczyszcza się palo santo, a Macademian Girl kryształami. Ostatnia kwadra Księżyca to czas rytuałów

Gdy księżyc się zmniejsza to znak, że niebawem nadejdzie jego ostatnia kwadra. To najlepszy czas na rytuały oczyszczające. Wierzą w nie gwiazdy, a ty możesz zastosować niektóre z ich metod w swoim domu.

W środę 29 września o godzinie 1.57 księżyc wejdzie w tzw. ostatnią kwadrę. To faza, która sprzyja porządkowaniu swoich spraw - oczyszczeniu zarówno wewnętrznemu, jak i zewnętrznemu. Można do tego użyć m.in. kamieni księżycowych, palo santo czy innych metod, które stosują też gwiazdy. 

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Naturalne kadzidła - sposób na oczyszczanie i ochronę przed złem

Okadzanie wnętrz jest znane już od starożytności. Wówczas dym kadzideł był stosowany do oczyszczania aury wewnątrz pomieszczeń. Jedną z gwiazd, która regularnie stosuje naturalne sposoby na oczyszczenie wnętrz jest Julia Wieniawa. Aktorka pozbywa się negatywnej energii za każdym razem, gdy ćwiczy jogę, co pokazała na swoim InstaStories.

Julia Wieniawa oczyszcza się przed jogąJulia Wieniawa oczyszcza się przed jogą https://www.instagram.com/stories/juliawieniawa/2673375155257882585/

Ostatnia kwadra księżyca to idealny moment, by zastosować oczyszczanie także w swoim domu. Trzecia kwadra jest nieodłącznie związana z żywiołem ognia. Możesz więc zastosować świece i natrzeć je olejkiem eterycznym, zapalić kadzidełko lub zastosować naturalne zioła. Biała szałwia oczyszcza atmosferę i chroni przed negatywnymi emocjami. Lawenda koi i uspokaja zmysły, a palo santo wspomagają medytację, wyciszenie oraz ćwiczenia jogi.

 

Trzecia kwadra Księżyca - skorzystaj z mocy kamieni

Ostatnia faza Księżyca to czas, w którym możemy naturalnie wzmocnić i uspokoić organizm. W trzeciej kwadrze warto więc uporządkować swoje sprawy - zarówno te, które zalegają w głowie, jak i w domu. To czas, w którym warto posprzątać i skorzystać z kamieni księżycowych. Dobrym wyborem będzie labradoryt, który uznawany jest za "świątynię gwiazd". Ma przynosić mądrość, a jednocześnie wzmacnia wytrwałość i rozwija intuicję.

 

Jakie inne kamienie sprawdzą się podczas ostatniej fazy? Turmalin działa ochronnie, a kamień księżycowy pomaga w łączeniu się z własnymi emocjami. Kamienie uwalniają swoją energię w kontakcie ze skórą, przekazując organizmowi niezbędne mikroelementy. Warto jednak przed sesją z nimi poddać je oczyszczaniu, np. poprzez kąpiel kamieni w roztworze z wody i soli.

W magiczną moc kamieni wierzy m.in. Tamara Gonzalez Perea, czyli Macademian Girl, która od pewnego czasu działa jako certyfikowana Soul Coach, która "pomaga kobietom połączyć się ze swoją duszą". Biżuterię z kamieniami promuje też Julia Kostera.

Więcej o: