Kolejna afera z udziałem Ekipy Friza. Chodzi o pomysł na wzór na koszulkach. Mocne słowa internautów: Znowu to samo?

Wygląda na to, że na horyzoncie mamy kolejną aferę z Ekipą w roli głównej. Friz zaprezentował nową kolekcję swojej odzieży, a uwagę internautów przykuło logo znajdujące się na jednej z koszulek. Szykuje się powtórka z rozrywki?

Jeszcze nie została zakończona jedna sprawa związana z bezprawnym używaniem logo, a wszystko wskazuje na to, że zapowiada się nowa burza. Wzór na jednej z nowych koszulek Ekipy jest bardzo podobny do popularnej grafiki, która znajduje się również na t-shircie szwajcarskiej marki Vetements.

Wersow, WardęgaWersow poinformowała o swoich krokach w sprawie skradzionego logo

Zobacz wideo Wardęga oskarża Wersow o próby tuszowania dowodów w sprawie plagiatu

Friz pokazał nowe koszulki. Internauci zwrócili uwagę na logo

Internauci jeszcze nie zdążyli zapomnieć o dramie, w której główną rolę odgrywała Wersow i logo sowy, a tymczasem Friz dostarcza kolejnych ciekawostek. W sklepie Ekipy dostępne są nowe koszulki. Teoretycznie to tylko biały t-shirt z bardzo prostym logo przedstawiającym połączone ustami, przenikające się dwie emotki - wesołą i smutną.

Nowa koszulka EkipyNowa koszulka Ekipy Screen: Ekipatonosi/https://ekipatonosi.pl/kategoria/t-shirty/t-shirt-dobry-mood-wave-bialy-oversize

Czujni internauci zrobili jednak małe śledztwo i okazało się, że ten wzór już wielokrotnie pojawił się w internecie. Co więcej, logo zostało umieszczone między innymi na koszulkach stworzonych przez luksusową markę Vetements.

Koszulka VetementsKoszulka Vetements Screen: Postkulture/https://postkulture.com/product/22750/not-happy-not-sad-t-shirt-in-white

Internauci są oburzeni zachowaniem Ekipy. Na Twitterze padają mocne słowa

W internecie już zaczęły pojawiać się słowa krytyki skierowane w stronę Ekipy. Fani zastanawiają się, dlaczego youtuberzy kolejny raz popełnią ten sam błąd i nie wyciągnęli wniosków z poprzednich afer. Widzowie zwrócili również uwagę, że Ekipa, która dysponuje naprawdę dużymi budżetami, decyduje się na silną inspirację innymi pracami.

No to już jest bardziej niesmaczne niż nielegalne, mieć takie zasoby w postaci ludzi czy budżetów i regularnie podkradać czyjeś pomysły na wzory to giga wstyd jak na to na jak "profesjonalną" firmę się kreuje Ekipa.
Banda kretynów. Zerznięte jak nic. Szczególnie, że sami noszą rzeczy Vetements i Off-White.

Internauci komentują sprawę także na Wykopie, gdzie podkreślają, że powtarza się ta sama sytuacja, co w przypadku logotypu z sową Wersow.

Pana Karola Wiśniewskiego chyba nic nie nauczyła aferka z Wersow i podpierd*laniem loga? Nowe wzory to podj*by z koszulek Vetements, kolejny raz Ekipa zamierza zarabiać na łamaniu praw autorskich i na czyjejś pracy, szkoda już gadać. Ciekawe ile spółek giełdowych w Polsce utrzymuje się z bezczelnej kradzieży, bo właśnie nadchodzi kolejna. Panie Wardęga, idź już pan do lasu z kamerą pod pachą - napisał jeden z wykopowiczów.

Nie każdy z internautów widzi problem. "O plagiacie nie ma mowy, ewentualnie lekki niesmak"

Na pierwszy rzut oka widać, że grafiki na koszulce Ekipy i Vetements są do siebie zbliżone. Nie wszyscy internauci hejtują jednak Ekipę za zrobienie podobnego wzoru. Wiele osób trzyma ich stronę, podkreślając, że inne marki i gwiazdy "też tak robią".

O plagiacie tu nie ma mowy, ewentualnie lekki niesmak, jest to inny design i inaczej wygląda to. Przy projekcie wykorzystania dwóch ogólnodostępnych emotek, a przy logo, sam wzór i wykorzystanie tak tych dwóch emotek pojawiało się już kilka razy w internecie, nie tylko u Vetements - pisze jeden z internautów.

Ciekawe, kiedy i czy w ogóle Friz ustosunkuje się do tej sprawy. Patrząc na poprzednie dramy, może warto byłoby szybko zażegnać kolejny kryzys wizerunkowy.

Więcej o: