Ile zarabia prezes TVP Jacek Kurski? Przez lata zgarnął kilka milionów. Jeden z polityków to sprawdził

Jacek Kurski od lat zarządza Telewizją Polską. Do tej pory wielką tajemnicą było jednak to, ile zarabia. Nie dziwi fakt, że obliczona przez Adama Szłapkę kwota wygląda imponująco.

Jacek Kurski od pięciu lat pełni funkcję prezesa Telewizji Polskiej. Od tego czasu nie może narzekać na brat gotówki w portfelu, albo raczej - na koncie w banku. Przewodniczący partii Nowoczesna Adam Szłapka podliczył jego zarobki. Zaznaczył, że na tym się nie skończy. 

Małgorzata TomaszewskaImpreza na Woronicza. Tomaszewska błyszczy, Krzan pomyliła ramówkę z sylwestrem

Ile zarabia prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski? 

Jacek Kurski zarządza Telewizją Polską. Z racji tego, że jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci politycznych wciąż spekuluje się, ile może zarabiać. Nie od dziś wiadomo, że stawki w państwowych rozgłośniach i stacjach są wysokie, wobec tego wciąż pojawia się pytanie, ile zarabia "głowa" TVP. Temat zgłębił przewodniczący partii Nowoczesna Adam Szłapka. Polityk od dwóch i pół roku starał się o ujawnienia przez Telewizję Polską zarobków pracowników. Powoływał się przy tym na prawo dostępu do informacji publicznej. Po kilku miesiącach oczekiwania stacja wysłała mu wykaz zarobków zapisywanych w formie wielokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Na tej podstawie Szłapka obliczył kwoty, które mogły trafić corocznie do portfela prezesa Kurskiego.

Zobacz też: Piotr Zelt o dalszej pracy w Telewizji Polskiej: Czymś niegodnym jest być częścią tego, co odbywa się w TVP

Wygląda na to, że w 2016 roku kwota wynosiła ponad 304 tysiące złotych, w 2017 - ponad 545 tysięcy złotych.  Spory wzrost odnotowano w 2018 roku - było to aż 811 tysięcy. Wysokie zarobki utrzymywały się w 2019 roku - 758 tysięcy, z kolei poprzedni rok nie należał dla Jacka do najlepszych - jedynie ponad 290 tysięcy.

Paulina Młynarska, Tomasz KammelKammel napisał o Młynarskim i usunął wpis. Młynarska to wyłapała

Na podstawie tych obliczeń widać, że podczas pięcioletniej pracy w TVP Jacek Kurski mógł zarobić nawet 2 miliony 710 tysięcy złotych. Szłapka zaznacza, że nie wierzy, by to było wszystko i zamierza kontynuować śledztwo. 

Zobacz wideo Jacek Kurski - wizjoner, poliglota, o takie polskie walczył
Więcej o: