Nie żyje ksiądz ze "Złotopolskich". Kazimierz Orzechowski zmarł w Domu Artystów Weteranów

W wieku 90 lat zmarł ks. Kazimierz Orzechowski. O śmierci duchownego i aktora poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

W niedzielę rano na oficjalnym fanpage'u Związku Artystów Scen Polskich pojawiła się informacja o śmierci ks. Kazimierza Orzechowskiego. Duchowny często grał w produkcjach telewizyjnych i teatralnych, a widzowie znali go dzięki występowi w "Złotopolskich" czy "Człowieku z żelaza".

Ks. Kazimierz Orzechowski nie żyje

ZASP podało informację, że ks. Kazimierz Orzechowski zmarł w niedzielę rano w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, którego był wieloletnim rezydentem. Miał 90 lat.

Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem, zawiadamiamy, że dziś rano w Domu Artystów Weteranów, zmarł Ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny, aktor oraz wieloletni rezydent naszego Domu w Skolimowie.

Ks. Kazimierz Orzechowski był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Był jednym z bohaterów książki „Siła codzienności” autorstwa Marzanny Graff. Jako ksiądz zagrał również w wielu sztukach, m.in. "Wesele, "Wiśniowy sad" czy "Antygona".

Ks. Kazimierz Orzechowski nie żyje. Jest jednak wiele gwiazd, które odeszły w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zobacz wideo

KB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.