Dawid "Cygan" Kostecki nie żyje. Bokser popełnił samobójstwo w więzieniu

Dawid "Cygan" Kostecki nie żyje. Były pięściarz popełnił samobójstwo w celi.

Dawid Kostecki nie żyje - taka informacja dotarła dziś do mediów. 38-letni pięściarz, który był młodzieżowym mistrzem świata WBC oraz mistrzem WBF, WBFed i IBC w wadze półciężkiej, popełnił samobójstwo. 

Dawid "Cygan" Kostecki nie żyje

Dawid Kostecki był jednym z najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy. W 2005 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC i mistrzostwo federacji WBF. Boksował w wadze ciężkiej. Ostatni raz na ringu stanął w 2014 roku. Od tamtej pory pięciokrotnie przebywał w więzieniu. Był karany m.in. za handel narkotykami czy kradzieże samochodów. Obecnie odsiadywał wyrok 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

To właśnie więziennej celi popełnił samobójstwo. Informację o jego śmierci potwierdziła ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego.

Dawid Kostecki nie żyje. Oni natomiast odeszli w niewyjaśnionych okolicznościach:

Zobacz wideo

DH

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.