Doda oskarżona o plagiat. Artysta proponuje: Zamiast kontaktować naszych prawników... Świetna propozycja? Finał historii jeszcze lepszy

Doda oskarżona o plagiat? Takie informacje obiegły kilka dni temu media po tym, gdy Marcin Świetlicki napisał, że jedna fraza piosenki "SENS" zapożyczona została z utworu jego zespołu. Domagał się za to sześciu kawałków tortu.

Doda i Tomasz Lubert po 10 latach zdecydowali się reaktywować zespół Virgin, a owocem ich wspólnej pracy jest płyta "Choni". To właśnie z niej pochodziły piosenki, które wokalistka wykonała w trakcie urodzin "Super Expressu". W tym utwór "Sens". Kilka dni później lider zespołu Świetliki, Marcin Świetlicki, opublikował na Facebooku wymowny wpis, w którym informował, że "Sens" został zainspirowany piosenką jego zespołu sprzed dwudziestu lat. Za zapożyczenie frazy domagał się sześciu kawałków tortu.

Komentarz ŚwietlickiegoKomentarz Świetlickiego Facebook/ Screen

Pani Dodo! W Pani nowej piosence, o wiele mówiącym tytule "SENS", użyła Pani frazy "Nieporządek w Chaosie robisz mi". My dwadzieścia lat temu nagraliśmy piosenkę "Łabądzie" z frazą "Robisz mi nieporządek w chaosie" autorstwa naszego wokalisty, Marcina Świetlickiego. Ciekawa zbieżność. Załatwmy to polubownie. Zamiast kontaktować naszych prawników, poprosimy o sześć kawałków tego tortu, którym częstowała Pani Parę Prezydencką. Jeśli nasza prośba spełniona nie będzie, na pewno jakieś kroki poczynimy, ma to Pani jak w banku.

Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać. Wiele osób od razu zaczęło krytykować postępowanie Dody.

Plagiat to plagiat. Niech przeprosi i przyzna się do kradzieży. A tort swoją drogą!
Dobrzy artyści kopiują, wielcy kradną.
Panie Marcinie Świetlicki. Trochę wyrozumiałości. Świecić pupą nie jest łatwo.

Nie wszyscy jednak podeszli do słów Świetlickiego na poważnie.

To jest żart czy tak na serio? Nie słucham Dody, ani Świetlików, ale czytając "newsa" trochę mnie zaskoczyło stwierdzenie o plagiacie fragmentu strofy... Aż sprawdziłem tekst Świetlików i Dody. Oba są inne i o czym innym. Nie bardzo widzę tu jakikolwiek plagiat (to dość grube słowo).

W końcu wokalista odpowiedział.

To nie ja użyłem słowa plagiat, tylko jakiś dziennikarzyna, Pan przeczyta, co ja napisałem i jeśli nie zrozumie Pan, że to żart, to nijak nie pomogę pomóc.

Komentarz Marcina ŚwietlickiegoKomentarz Marcina Świetlickiego Facebook.com/ Screen

Później na Facebooku opublikował kolejne oświadczenie, które rozwiało wszelkie wątpliwości. Świetlicki od początku robił sobie... żarty, które niektórzy podchwycili.

Komentarz ŚwietlickiegoKomentarz Świetlickiego Facebook.com/ Screen

Szanowni Państwo, orientuję się, że istnieje duża grupa matołków, którzy, jeśli się nie opatrzy żartu odpowiednim emotikonem, nie rozumieją, że żart jest żartem. Ilość kompletnie pozbawionych poczucia humoru komentatorów sprawy uderzającego podobieństwa jednego zdanka w piosenkach Dody i Świetlików jednakowoż przeraża. Pozwólcie, wy nieszczęśni, poszkodowani przez los matołkowie, że nadal nie będę swoich dowcipów opatrywać uśmiechniętymi buźkami. Niech przez wasze buźki nadal przebiega bolesny skurcz. Inteligentnych i dowcipnych pozdrawiam i błogosławię. Jesteście solą tej ziemi! Kłaniam się pięknie, Świetlicki.

Daliście się nabrać?

AW

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (7)
Doda oskarżona o plagiat?! "Ciekawa zbieżność...". Finał tej historii Was zaskoczy!
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 1

  Słaby ten jego żarcik

 • Gość: hrabia

  0

  Najlepiej plagiat sprawdzać programem ze strony antyplagiat.net

 • Gość: Hxhzibxknibg stc. Tfshvjjmokxjkvklmvol

  0

  Ajxj. Agzkfsjcchkkmksahgcbj ckvdhb. Ateykkn kto wie może vxjoadhobbhvjl

  Dvzivjkom. Asvtshcssjnl kl. Ssssssssss jxjbyvfdsjjkobck. Aaxstvnbcjb

 • Gość: bobik

  0

  Zacznij horrory nagrywac moja droga nie bedzie ci nikt swin podkladal...jakis plagiat...ty jedyna na swiecie...chodzacy diament....ja to ci wspulczuje towarzystwa...

 • Gość: ghdhd

  Oceniono 5 razy -1

  Kolejny promuje się na plecach Dody - pytanie czy ona wyraziła na to zgodę?

 • Gość: teodor

  Oceniono 2 razy -2

  Niewiem doda kto ci zarzuca plagiaty dla mnie jestes orginalna....ja ci padom dziolcha rekawiczki manieczki i dobrze sie baw...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX