The Voice of Poland. Znamy finalistów! Poziom był wyjątkowo niski, dopóki nie zaśpiewała ONA. Jury wstało. "Cały wieczór na to czekałam"

Znamy już czworo finalistów, którzy walczyć będą o zwycięstwo w 7. edycji "The Voice of Poland". Czy takiego składu się spodziewaliśmy? Niekoniecznie.

W każdym programie talent show są murowani faworyci. Osoby, które od pierwszego odcinka usuwają konkurentów w cień i swoją charyzmą zdobywają serca publiczności, po czym triumfalnie dochodzą do finału. 7. edycja "The Voice of Poland" jest pod tym względem pełna niespodzianek. Tydzień temu z walką o zwycięstwo musiał pożegnać się Krzysztof Trzeszczyński, teraz odpadł kolejny faworyt.

DRUŻYNA MARII

Zawsze delikatna i nieco wycofana Katarzyna Góras, w utworze Sii "Alive" pokazała swoją inną stronę.

O sile twojego głosu wiemy od dawna, ale dziś pokazałaś SWOJĄ siłę. Prawdziwe girl power! - skomentował występ Tomson.

Mateusz Guzowski do tej pory wykonywał raczej lekkie, rytmiczne utwory, więc przyszedł moment na zmianę. Na prośbę fanów podjął się zaśpiewania ballady. Padło na utwór Eda Sheerana "Thinking Out Loud".

Też czekałam na balladę - przyznała Natalia. W balladzie wychodzą niuanse, bardzo mnie urzekła twoja bezpretensjonalność.

Andrzej Piaseczny zauważył jednak, że występ miał pewne niedociągnięcia:

W skokach interwałowych były nieczystości, bardzo nierówny występ.

Maria Sadowska rozdzielając punkty, dała przewagę Kasi 60:40. Publiczność podtrzymała werdykt i Kasia Góras przeszła do finału z wynikiem 125:75.

Katarzyna GórasKatarzyna Góras Screen z TVP 2

DRUŻYNA ANDRZEJA

Ta konkurencja wydawała się formalnością. Sami Harb zapadł nam w pamięć już na etapie blindów, o czym zadecydował nie tylko jego talent muzyczny, ale też niespotykana charyzma i skromność. Jury chwaliło każdy z jego występów, również ten. Wykonanie "Skyfall" z repertuaru Adele było zarazem bardzo emocjonalne jak i dopracowane technicznie.

To było twoje najlepsze wykonanie. Wyrafinowane, królewskie. Twój głos niósł się do nieba - wychwalała Natalia Kukulska.

Mateusz Grędziński miał więc przed sobą nie lada wyzwanie, a opinie jurorów nie dawały mu szans na zwycięstwo.

Zawsze zaczynasz nieczysto - krytykowała Sadowska jego wykonanie utworu Moniki Brodki "Miałeś być".

W świetle tych opinii, nic nie mogło zaskoczyć bardziej, niż werdykt Andrzeja Piasecznego. Jego rozdział punktów 70:30 dał zdecydowaną przewagę Mateuszowi. Również widzowie postanowili dać mu kredyt zaufania i zagwarantowali awans do finału. Wygrał przewagą 134:66. Zaskoczeni? My bardzo.

Mateusz GrędzińskiMateusz Grędziński Screen z TVP 2

DRUŻYNA NATALII

Zaryzykujemy twierdzenie, ze to drużyna, w której walka była najbardziej wyrównana. Naprawdę nie mieliśmy pojęcia, czy uwielbiana przez całe jury Ania Karwan, czy też bardzo oryginalny Damian Rybicki ma większe szanse na finał. Opinie jurorów na temat występów tej dwójki niestety nie pomogły w rozstrzygnięciu dylematu. Zawsze wychwalani Ania i Damian, tym razem usłyszeli słowa krytyki, co nie znaczy oczywiście, że zaśpiewali źle. Po prostu od nich wymaga się więcej, bo są klasą samą w sobie.

Ania Karwan w utworze Jessie Ware "Say You Love Me" pokazała swoją inną, liryczną twarz, która niekoniecznie spodobała się Marii.

Niestety uwielbiam tę piosenkę, a ty zaczęłaś za nisko. Czasem mniej znaczy więcej, tu było trochę za dużo ozdobników. Zabrakło magii.
Nadal jestem człowiekiem i wciąż się uczę - odpowiedziała Ania, ale widać było, że przeżywa krytykę i z trudem powstrzymuje łzy.

Damian po zaśpiewaniu utworu "Tak... tak... to ja" grupy Obywatel G.C wywołał w jury dyskusję. Zaczęło się od dosyć mocnej krytyki Andrzeja Piasecznego.

Ty jesteś klasą sam dla siebie. Stworzyłeś własną kategorię, a dziś byłeś poza nią. To było zbyt teatralne.

Damian RybickiDamian Rybicki Screen z TVP 2

 

Innego zdania byli pozostali jurorzy:

Tego było za dużo, ale to chyba byłeś właśnie Ty - argumentowała Maria Sadowska.
Mnie i Barona teatralność drażni, ale twój występ nam się podobał. Było to w granicach smaku - stwierdził Tomson.

Czy te opinie pomogły Natalii Kukulskiej w podjęciu decyzji o przyznaniu punktów swoim podopiecznym? Zdaje się, że przyszła raczej z gotowym planem.

Wiem, z kim chciałabym iść dalej - powiedziała, przyznając 60 punktów Ani, 40 - Damianowi.

Przewaga Ani była niewielka, ale głosowanie widzów umocniło jej zwycięstwo. Wygrała przewagą punktów 132:68.

Ania KarwanAnia Karwan Screen z TVP 2

DRUŻYNA TOMSONA I BARONA

Marcelina Mróz zaśpiewała utwór z repertuaru Beyonce "Listen" i chyba trafiła na kolejną "ulubioną" piosenkę Marii Sadowskiej ;-).

Chyba jestem w złym humorze, bo zabrakło mi chwili ciszy, jakiejś subtelności - oceniła jurorka.

I kiedy już się wydawało, że z ust Marysi nie padną już żadne pozytywne słowa, na scenę weszła Weronika Curyło. Jej wykonanie "Snu o Victorii" grupy Dżem powaliło jurorkę na kolana.

Cały wieczór czekałam na takie wykonanie. Miałam ciary. To będzie skandal, jak Weronika nie będzie w finale! Głosujcie na nią!

Równie zachwycony był Andrzej Piaseczny:

Dla mnie to nie był sen o Victorii, dla mnie to był sen o Weronice. To było naprawdę imponujące, jesteś wielką niespodzianką tego programu.

Nie wiemy, czy to zachwyty jury, czy też zwykła sympatia widzów zdecydowała o zwycięstwie Weroniki Curyło. Tomson i Baron dali jej przewagę zaledwie 5 punktów, a ostatecznie wygrała 124:76, stając się 4. finalistką 7. edycji "The Voice of Poland".

Weronika CuryłoWeronika Curyło Screen z TVP 2

W finale zobaczymy więc Katarzynę Góras, Mateusza Grędzińskiego, Anię Karwan i Weronikę Curyło. Kto jest waszym faworytem?

WJ

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (68)
The Voice of Poland. Finalistów jest czterech, ale tylko ONA powaliła jury na kolana
Zaloguj się
 • Gość: aga

  Oceniono 58 razy 48

  Piasek bardzo niesprawiedliwy, dając taką ocenę najlepszy był Sami, skrzywdzono jego.

 • Gość: lusia

  Oceniono 50 razy 42

  Kurdej Szatan tragiczna w prowadzeniu.

 • Gość: Nina

  Oceniono 52 razy 34

  Wydaje się, że kolesie wymogli na Piasku taka ocenę. Jestem zawiedziona, że Sami nie jest w finale. To on jest najlepszy w tej edycji. I tyle w temacie.

 • muckal

  Oceniono 36 razy 30

  Wymieńcie Kurdej-Szatan na jakąś kumatą, rozgarniętą osobę, z normalną wymową, która nie będzie psuła programu. I też może mieć kiepskie, słupowate nogi niekoniecznie w mini.

 • Gość: baranek

  Oceniono 42 razy 30

  to żenada wszystko ustawione piasek niesprawiedliwy 30-70 śmiechu warte kompromitacja

 • Gość: kama

  Oceniono 35 razy 25

  Bardzo dziwię się Piaskowi za tak nieuczciwy werdykt, Sami był o górę lepszy, nie można na siłę przepuszczać przeciętniaka, a wyrzucać mistrza...

 • Gość: Gocha

  Oceniono 34 razy 24

  To co wczoraj zrobił Piasek było szokiem dla całej Polski.Sami był najlepszy.Chodzi o zwykłą uczciwość do Nas wszystkich.Piasek już nie będzie nigdy taki jak był..........

 • Katarzyna Klar

  Oceniono 38 razy 24

  W Niemczech Polka może wygrać program ale nie w Polsce! W Polsce cudzoziemiec choćby był najlepszy nie może nawet wejść do finału. I jeszcze trzeba na cały świat tłumaczyć dlaczego gorszemu wykonawcy trzeba dać aż tyle punktów. Zaufanie do tego programu spadło u mnie do zera, chyba przeszacowałam raczej mniej niż zera. To co zrobił Piasek to SKANDAL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX