Kuzyn Kaczyńskiego w TVP. "Zachowuje się jak prezes". Jest w związku z aktorką ze "Smoleńska". "Orły dla mojej Beatki"

Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że silną pozycję w nowym kierownictwie stacji TVP zdobył kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski.

Jacek Kurski jako prezes TVP rewolucjonizuje koncepcję i obsadę mediów publicznych. Wymiana kluczowych stanowisk, zwalnianie wieloletnich dziennikarzy i zastępowanie ich tymi sympatyzującymi z PiS-em to działania na porządku dziennym. Jak dowiadujemy się z "Newsweeka" współtwórcą tych zmian jest również kuzyn Jarosława Kaczyńskiego , Jan Maria Tomaszewski, który dzięki koneksjom czuje się bardzo pewnie na Woronicza.

Hierarchia jest taka. Pierwszy w telewizji jest prezes Kurski, druga najważniejsza osoba to kuzyn, który nawet zajął gabinet po byłym wiceprezesie. Tomaszewski zachowuje się jakby sam był tu prezesem. Gwiżdże na kierowców, budzi popłoch na korytarzach, pokrzykuje kogo zwolnią, a kogo zdegradują. Jak wchodzi do Kaprysu, to inni wychodzą. Ludzie się go boją - czytamy w tygodniku.

Według informacji tygodnika Tomaszewski prywatnie związany jest z Beatą Fido, odtwórczynią jednej z głównych ról w filmie "Smoleńsk". "Newsweek" przywołuje historię z tegorocznej gali Orłów, podczas której kuzyn Kaczyńskiego miał "zażartować", że w jej ręce powinna trafić statuetka w 2017 roku.

Przyszłoroczną galę mamy już z głowy. Wiadomo, kto dostanie główną nagrodę. Moja Beatka! - miał powiedzieć Tomaszewski.

"Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego jeszcze przed premierą budzi ogromne kontrowersje. Film miał wejść do kin 15. kwietnia, ale we wtorek dystrybutor poinformował o tym, że premiera się opóźni.

Zobacz wideo

WJ

Więcej o: