Kesha przegrała sprawę z producentem, który ją prześladował. Fani stworzyli petycję. Sony będzie miało kłopoty?

Kesha przegrała sprawę przeciwko swojemu producentowi muzycznemu, który miał się nad nią znęcać psychicznie i fizycznie. Reakcja fanów na wyrok sądu była błyskawiczna: stworzyli w sieci petycję, pod którą w niecałą dobę podpisało się 71 tys. osób.

Ta sprawa odbiła się głośnym echem w show biznesie. Rok temu Kesha wniosła pozew przeciwko swojemu producentowi muzycznemu. Dr. Luke, z którym współpracowała przez 10 lat od początku kariery, miał znęcać się nad nią psychicznie, fizycznie i seksualnie oraz zmuszać do brania substancji odurzających, takich jak pigułki gwałtu. Piosenkarka domagała się unieważnienia kontraktu z Sony Music, który zobowiązuje ją do nagrania jeszcze 8 albumów i pozbawia możliwości tworzenia muzyki pod szyldem jakiejkolwiek innej wytwórni. W piątek sąd odrzucił jednak jej żądania.

Prosi się sąd, by unieważnił kontrakt, który był długo negocjowany i którego treść jest typowa dla branży - brzmiało uzasadnienie wyroku.

Sędzia dodał ponadto, że Dr. Luke zainwestował 60 mln dolarów w karierę podopiecznej, a gdy wybuchła afera, zgodził się, by Kesha nagrywała bez jego udziału.

CHRIS PIZZELLO/East News/ Dr. Luke i Kesha w 2011 r.

Ten wyrok spotkał się z ostrym sprzeciwem fanów, którzy postanowili interweniować i stworzyli w sieci petycję pod hasłem "Jestem z Keshą".

Dr. Luke groził Keshy i jej rodzinie. Narkotyzował ją. A władza stanęła po jego stronie. Ta kobieta była wykorzystywana i zastraszana, a Sony Music odmawia puszczenia jej wolno, by mogła swobodnie tworzyć muzykę - argumentują twórcy petycji. Podpisując petycję i bojkotując Sony, opowiadasz się przeciw manipulacyjnym i zachłannym działaniom wytwórni oraz odmawiasz kupowania muzyki od wykonawców, którzy są w ten sposób traktowani.

By signing this petition to boycott Sony you stand against their manipulative and money hungry acts and refuse to by music/products from a band that abuses their artists like this!

Change.org

O tym że Sony traktuje artystów jedynie jak maszynki do zarabiania pieniędzy, słyszano wcześniej wielokrotnie. Michael Jackson opuszczając wytwórnię w 2001 roku mówił:

Chcą się zemścić i zniszczyć mój album! Ale ja zawsze mówię: dobra sztuka nigdy nie umiera.

Pod petycją podpisało się już ponad 71 tys. osób i liczba ta rośnie w błyskawicznym tempie. Czy to wystarczy, by wpłynąć na zmianę decyzji sądu? Sprawę już skomentowało wiele gwiazd:

Są ludzie na całym świecie, którzy cię kochają Kesha. Szczerze podziwiam Twoją odwagę - Lady Gaga.
Staram sie nie wspominać o ludziach, o których nie mogę powiedzieć nic dobrego. Więc nie chcę mówić o Dr. Luke - Kelly Clarkson.
Sercem jestem z Keshą - Ariana Grande.
Nie oskarżam nikogo o nic, ale myślę, że Kesha zasługuje by iść naprzód, tworzyć i zarabiać na życie - Iggy Azalea.

Dr. Luke jest jednym z najbardziej wpływowych producentów muzycznych, który współpracował z takimi gwiazdami jak Britney Spears, Katy Perry, Miley Cyrus, Kelly Clarkson czy One Direction. Zarobił dla Sony miliony dolarów, więc nic dziwnego, że wytwórnia stanęła po jego stronie.

WJ

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.