Olivier Janiak odpowiada na publikację "Faktu". "Nie mogę się zgodzić na takie skur******o"

Olivier Janiak wyśmiewa Polaków wypoczywających nad polskim morzem? Tak sugeruje "Fakt", który wprost nazwał go "odrealnionym" od sytuacji zwykłych rodaków. Dziennikarz odpowiedział na artykuł i zapowiada walkę w sądzie.

Olivier Janiak i Karolina Malinowska należą do jednej z "normalniejszych" par show-biznesu. Oboje podchodzą do "życia medialnego" z dystansem i często publikują na profilach społecznościowych swoje prywatne zdjęcia, które z humorem podpisują.

Rok temu w "Fakcie" okazała się publikacja, w której opisano rodzinne wakacje dziennikarza nad polskim morzem. Tabloid nazwał wtedy wypoczynek znanej pary "biedawakacjami":

Piękni, znani i... biedni? Olivier Janiak i Karolina Malinowska dotąd nie oszczędzali na życiu. Tym razem jednak zacisnęli pasa, a na wakacje wybrali się do swojskich Chałup - napisał "Fakt" w czerwcu rok temu.

W tym roku Olivier Janiak razem z całą swoją rodziną również wybrał się nad polskie morze. Wakacyjne zdjęcia opublikował na Instagramie. Niektóre z nich opatrzył hashtagami, m.in. #biedawakacje, co stanowiło humorystyczne nawiązanie do publikacji sprzed roku.

Olivier JaniakOlivier Janiak Instagram.com/olivierjaniak Instagram.com/olivierjaniak

"Fakt" postanowił zrobić sensację z "biedawakacji" Oliviera Janiaka. We wtorek opublikował artykuł, w którym jawnie sugeruje, że Janiak wyśmiewa i pogardza Polakami wypoczywającymi nad polskim morzem:

Olivier Janiak ma z pewnością na tyle pieniędzy, by móc podróżować po całym świecie. Czy to jednak upoważnia go do śmiania się z osób, które wypoczywają nad polskim Bałtykiem? - pyta tabloid.

To samo źródło powołało się na wywiad Janiaka z Joanna Krupą, w którym to zapytał się jej, gdzie wybierze się na urlop:

Całą sytuację przytacza tygodnik "Dobry Tydzień", który dotarł do rozmowy gwiazdy TVN z Joanną Krupą. "Na wieść, że modelka wybiera się nad polskie morze, stwierdził: 'To takie biedawakacje'. Krupa nie zrozumiała, więc wyjaśnił: 'Kiedy ktoś spędza urlop nad Bałtykiem, to mówi się, że to są biedawakacje'. Aby na pewno? Nasze morze jest piękne, a wczasy często w cenie zagranicznych" - możemy przeczytać w najnowszym numerze.

Dodatkowo "Fakt" sugeruje, że dziennikarz jest totalnie "odrealniony" i jako bogaty celebryta udowadnia, że wypoczynek w Polsce to zwykła "bieda":

Janiak tym samym udowodnił jak bardzo jest odrealniony od sytuacji zwykłych Polaków. Wielu z nas nie ma pieniędzy by wyjechać na jakiekolwiek wakacje, a polskie morze jaki się im jako naprawdę spory luksus i wielka radość. Tymczasem jak widać dla niektórych celebrytów jest to zwykła "bieda" - pisze tabloid.

Na te zarzuty nie mógł pozostać obojętny Olivier Janiak, który w ostrym i dosadnym oświadczeniu, zapowiada walkę z tabloidem w sądzie.

To już nie jest żart. To kpina. Oszustwo. I kompletne manipulowanie opinią publiczną. To jest sraczka medialna, na którą choruje "Fakt". I choć temat w istocie miałki i rzeczywistości nas Polaków nic nie zmienia. To po prostu nie mogę się zgodzić na takie skur******o. I nieprawdziwe, nieuzasadnione stawianie mnie w takiej pozycji - gównianej - właśnie. Zobaczcie prawdę. Manipulacje i udostępnijcie proszę to na swoich profilach, niech ich zaleje ich własne szambo. I coś dobrego z tego wyjdzie na koniec bo... Zobaczę się w sądzie z dziennikarzynami z zakłamanego "Faktu". Za odszkodowanie, za paszkwil, za manipulacje, sto dzieci wyślemy na wakacje - nad polskie morze właśnie. Jak robimy corocznie z pieniędzy z kalendarza dżentelmeni, za które organizujmy wypoczynek dzieciom z biednych rodzin i domów dziecka.

Poniżej całe oświadczenie Oliviera Janiaka, które opublikował na swoim facebookowym profilu.

Oświadczenie Oliviera JaniakaOświadczenie Oliviera Janiaka Facebook.com/olivierjaniak Facebook.com/olivierjaniak

amelka

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Partner - materiał

celebrity look

Więcej o: