"Natalia Siwiec chciała szybko schudnąć. Jeden zabieg i rozmiar w dół." Nie tylko z takich usług korzystają gwiazdy. Paulina Drażba o tym, kto pomaga znanym

Makijażystka, stylista fryzur, stylista, trener personalny, dietetyk lub firma cateringowa, manager, klinika medycyny estetycznej... Mam wymieniać dalej? Oto przyboczna gwardia gwiazd - pisze dla nas Paulina Drażba.

Nie będę Was oszukiwać, za każdą znaną osobą stoi sztab specjalistów. Z prostej przyczyny: same nie dałyby rady. Jak każda z nas. Pokażcie mi kobietę, która wstaje rano, robi śniadanie, wiezie dzieci do przedszkola czy szkoły, wraca do domu, gotuje obiad, jedzie do pracy, odbiera dzieci ze szkoły, wraca do pracy, maluje się, ubiera i idzie. Na pokaz mody, premierę czy chociażby ważny dla niej bankiet. Jest wypoczęta, szczęśliwa, spełniona i uśmiechnięta. I robi to wszystko perfekcyjnie bez obawy o komentarze w stylu "co to za makijaż", "jak ona się ubrała". Ja takiej nie znam.

Po co ten cały sztab

Znane osoby wiedzą, że muszą mieć wokół siebie specjalistów. Taką mają pracę, są na świeczniku. Dzięki wsparciu mogą uniknąć wpadek, złośliwych komentarzy, ale najważniejsze jest chyba co innego - mają komfort. Czują się bezpiecznie.

Nie oszukujmy się ich doba, jak każdej z nas, ma tylko 24 godziny. Na wszystko. Jeśli nie będą umalowane perfekcyjnie, za chwilę przeczytają "Zmęczona X". Jeśli przed wyjściem zjedzą dużą kolację, bo, jak wiele z nas, wcześniej nie miały czasu na lunch, przeczytają, że są w ciąży albo z dnia na dzień przytyły. Takie komentarze wielokrotnie czytała Maja Sablewska czy ostatnio Aneta Todorczuk-Perchuć.

Aneta Teodorczuk-PerchućAneta Teodorczuk-Perchuć Kapif Kapif

Styliści i projektanci

Zacznijmy od stylisty, bo chyba każda z nas lubi inspirować się kreacjami znanych osób. Są gwiazdy, które ubierają się same, ale większość korzysta z pomocy specjalistów. Magda Steczkowska przyznaje, że dobry stylista to prawdziwy skarb.

Do szczęścia potrzebuję przede wszystkim mojego stylisty, Konrada Fado. Dzięki niemu czuję się bezpiecznie i nie muszę biegać po mieście w poszukiwaniu kreacji. Przyznaję, nie mam na to czasu. Konrad przygotowuje kilka stylizacji na każde wyjście i wspólnie wybieramy tę, w której czuję się najlepiej. Dzięki temu wolny czas mogę poświęcić na zabawy z dziećmi. Konrad prawie zawsze towarzyszy mi podczas przeróżnych eventów i pilnuje, żeby wszystko było na swoim miejscu. Taki stylista i przyjaciel to prawdziwy skarb.

Ewa Gil, Konrad Fado i Magda SteczkowskaEwa Gil, Konrad Fado i Magda Steczkowska Facebook.com/magdasteczkowskafanpage Facebook.com/magdasteczkowskafanpage

Konrad współpracował również z Patrycją Kazadi, Kingą Preis, Anią Guzik, Julią Kamińską, Mają Hirsch, Katarzyną Pakosińską, Natalią Lesz i Tomkiem Ciachorowskim. Gwiazdy lubią również współpracować z Bartkiem Indyką, Dorotą Williams, Viganną Papiną, redaktorkami naczelnymi i stylistkami działów mody poczytnych magazynów. Jola Czaja na przykład, poza przygotowaniem stylizacji gwiazd dla magazynu "VIVA!", dba o wizerunek Kasi Zielińskiej, Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej czy Marty Żmudy Trzebiatowskiej.

Jola Czaja i Katarzyna ZielińskaJola Czaja i Katarzyna Zielińska Instagram.com/katarzynazielinska Instagram.com/katarzynazielinska

Dobry stylista zna nas na wylot. Wie, jakie mamy kompleksy, w czym czujemy się dobrze, czego nigdy nie założymy, w czym czujemy się skrępowane. Wie, że strój musi być jak druga skóra.

Są też gwiazdy, które przyjaźnią się z projektantami i po prostu im ufają. Annę Dereszowską od kilku miesięcy ubiera projektantka Anna Krzyżanowska, Małgosia Socha jest muzą Łukasza Jemioła, a Weronika Książkiewicz zawsze może liczyć na Tomasza Olejniczaka. Gosi Baczyńskiej od lat wierna jest Małgorzata Kożuchowska. Kreacje duetu Bizuu od lat wybiera Kasia Zielińska, a Paprocki&Brzozowski przygotowują najważniejsze kreacje dla Joanny Koroniewskiej. To oni zaprojektowali suknię ślubną aktorki. Agnieszka Szulim uwielbia kreacje Mariusza Przybylskiego i to ona, jako pierwsza, mogła zobaczyć, przymierzyć i dotknąć naszyjnik, który zaprojektował Mariusz.

Agnieszka SzulimAgnieszka Szulim Instagram.com/aganajezykach Instagram.com/aganajezykach

Pewnie jesteście ciekawi, czy te kreacje od projektantów rzeczywiście są wyjątkowe. Miałam na sobie stroje prawie wszystkich polskich projektantów i odpowiedź brzmi: tak, są wyjątkowe. Bo nie są szyte masowo, jak ubrania do popularnych sieciówek. Bo są projektowane na nas. Niestety, nie na wszystkie. Jolanta Kwaśniewska w jednym z ostatnich wywiadów apeluje o kreacje dla kobiet, które już jakiś czas temu skończyły 30 lat i nie noszą rozmiaru zero. Naprzeciw wychodzą duet Bohoboco i Łukasz Jemioł, pokazując ostatnimi kolekcjami czy kampaniami, że moda nie ma ograniczeń wiekowych. Do wyżej wymienionych projektantów dodaję od siebie La Manię, Dawida Wolińskiego i Muses.

Czas na make-up

O swoich ulubionych projektantach mody mogłabym pisać godzinami, przyznaję. Więc może czas na makijaż. Makijażystka to kolejna osoba, która zna nasze najskrytsze tajemnice.

Nikt nie zna mojej twarzy lepiej niż ona. Kiedy Ewa mnie maluje, najczęściej nawet nie patrzę w lustro, kiedy skończy. To jest dopiero zaufanie - mówi Magda Steczkowska.

Ewa Gil dba również o makijaż Justyny Steczkowskiej, maluje Magdę Mielcarz, Edytę Bartosiewicz, Kasię Nosowską, Edytę Herbuś czy Agnieszkę Szulim.

Justyna Steczkowska i Ewa GilJustyna Steczkowska i Ewa Gil Facebook.com/EwaGilMakeUpArtist Facebook.com/EwaGilMakeUpArtist

Ja bezgranicznie ufam Kasi Kolwińskiej, która wie, w jakim makijażu czuję się i wyglądam najlepiej. Ostatnio postanowiłyśmy zaszaleć. Ten makijaż wzbudził wiele kontrowersji, ale warto było zaryzykować.

Paulina DrażbaPaulina Drażba KAPiF KAPiF

Dlaczego tak ważna jest osoba, która maluje nas na wielkie wyjście? Po pierwsze: zna się na tym. Wie, jakie makijaże sprawdzają się na czerwonym dywanie, a jakie lepiej stosować na co dzień. Pozwala nam uniknąć makijażowych wpadek. Ważne jest coś jeszcze, o czym powiedziała mi Agnieszka Chełmońska, makijażystka wielu znanych kobiet.

Gwiazda ma do wykonania zadanie: poprowadzenie koncertu, gali, wywiadu. Nie powinna stresować się swoim wyglądem, musi skupić się na swojej pracy. Warto mieć zaufanego makijażystę lub makijażystkę, która zna upodobania gwiazdy i maluje ją wielokrotnie na różne okazje. Dokładnie wie, jaki ma być efekt, czego oczekuje gwiazda.

Agnieszka pracowała z Kasią Glinką, Edytą Górniak, to ona jest autorką ślubnego makijażu Oli Kwaśniewskiej, na swoim koncie ma ponad 50 okładek z gwiazdami w roli głównej. Z jej usług korzystają aktualnie Agnieszka Kaczorowska, Karolina Ferenstein-Kraśko czy Iza Janachowska. Agnieszka zdradza, że Iza znów polubiła przydymione oko, a Karolina lubi ostatnio delikatny kobiecy makijaż i podkreślone matowe usta w kolorze czerwono-różowym.

Agnieszka KaczorowskaAgnieszka Kaczorowska Instagram.com/agnieszka_chelmonska

Instagram.com/agnieszka_chelmonska

Gwiazdy lubią pracować również z Eryką Sokólską. Poznałam ją dzięki Kasi Zielińskiej, która bardzo sobie ceni współpracę z Eryką. Dowód? To ona wykonała ślubny makijaż aktorki.

Katarzyna Zielińska i Eryka SokólskaKatarzyna Zielińska i Eryka Sokólska Facebook.com/pages/Eryka-SokólskaMake-up-artist Facebook.com/pages/Eryka-SokólskaMake-up-artist

Styliści fryzur

Pora na włosy. Zaufany stylista fryzur jest tak samo ważny jak wyżej wymienione osoby. Ada Fijał wie, że jej włosy układają się najlepiej w dłoniach Maćka Maniewskiego, ja zamykam oczy i siadam na fotelu Kingi Wielochy. To ona jest autorką wszystkich moich metamorfoz. Margaret przyjaźni się z Bartkiem Januszem, który nie tylko dba o jej włosy, często razem wymyślają stylizacje, które Bartek projektuje. Do grona ulubionych fryzjerów gwiazd należą również Maciej Wróblewski, Leszek Czajka czy Jaga Hupało, której wierne od lat są Małgorzata Kożuchowska i Katarzyna Figura.

Katarzyna Figura i Jaga HupałoKatarzyna Figura i Jaga Hupało Facebook.com/pages/JAGA-HUPAŁO Facebook.com/pages/JAGA-HUPAŁO

Kto jeszcze?

Najważniejsze za nami? Niekoniecznie. Lista "pomocników" gwiazd jest jeszcze długa. Żeby makijaż wyglądał perfekcyjnie, ważna jest kondycja naszej skóry. Żeby strój leżał dobrze, ważna jest kondycja naszego ciała. Treningiem i dietą zajmiemy się za chwilę. Na to trzeba mieć czas. A co, jeśli czasu nam brak? Klinika medycyny estetycznej. Na przykład La Perla. Założycielka i prezes, Kalina Ben Sira, przyznaje:

Gwiazdy nigdy nie mają czasu. Zazwyczaj nagle dowiadują się, że mają jakiś bardzo ważny występ czy wyjście i natychmiast trzeba poprawić urodę. Zmęczona twarz, szara cera, podkrążone oczy - wówczas trzeba zadziałać czymś, co da błyskawiczne efekty. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna aparatura medyczna. Bez przerwania ciągłości skóry, bez ryzyka pojawienia się siniaków i opuchlizny, możemy wpłynąć błyskawicznie na wygląd skóry. Mamy zabieg Ulthera, nazywany przez gwiazdy liftingiem bez skalpela. Bezpośrednio po zabiegu wygląda się świetnie, skóra jest lekko uniesiona i wygląda dużo lepiej niż przed. Efekt? Już po pierwszym zabiegu. Zabieg wykonuje się średnio raz na 2-3 lata w zależności od wieku. Koszt od 2 do 12 tysięcy złotych.

Lista ulubionych zabiegów gwiazd jest długa. Kalina zdradza, że lubią szybkie i skuteczne zabiegi zarówno na twarz, jak i na ciało:

Z Icoona i Accenta korzysta od 2 miesięcy Karolina Szostak. Absolutną fanką zabiegu z osocza bogatopłytkowego jest Ewa Kasprzyk. Natalia Siwiec skorzystała u nas z zabiegu Liposonix, bo zależało jej na tym, aby bardzo schudnąć. To zabieg, który trwa godzinę. Wystarczy jeden raz i rozmiar w dół.

Karolina SzostakKarolina Szostak Facebook.com/klinikagwiazd Facebook.com/klinikagwiazd

Gwiazdy, które lubią powalczyć o piękną sylwetkę, korzystają z pomocy trenera Mariusza Lenarczyka z kliniki La Perla (pod jego okiem ćwiczy Anna Mucha) czy na przykład Szymona Gasia. Nowa sylwetka Dody czy prezenterki Kasi Kępki to zasługa właśnie Szymona.

Każdy człowiek, który pragnie być atrakcyjny również wizualnie, powinien zadbać o to, by tryskać zdrowiem i pozytywną energią. Do tego potrzebny jest sport. Jeżeli chcemy i możemy pozwolić sobie na to, by uprawiać go na najwyższym poziomie, powinniśmy trenować pod okiem specjalistów. Wykwalifikowany trener personalny potrafi pomóc dużo szybciej osiągnąć wymarzone sportowe cele, w tym posiadanie atrakcyjnej, wysportowanej sylwetki.

Gwiazdy zaufały też popularnym trenerkom: Ewie Chodakowskiej czy Annie Lewandowskiej.

Ewa Chodakowska i Małgorzata RozenekEwa Chodakowska i Małgorzata Rozenek Facebook.com/chodakowskaewa Facebook.com/chodakowskaewa

A zatem - trener też jest potrzebny. A co z dietą? Gwiazdy chętnie korzystają z popularnych diet pudełkowych. Kasia Cichopek w "Pytaniu na śniadanie" zdradziła mi, że to jej sposób na przestrzeganie diety. Dzięki temu je posiłki w odpowiednich ilościach i przede wszystkim - regularnie. Magiczne pudełeczka na swoich profilach społecznościowych umieszczali też Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, a także Anna Dereszowska.

Dieta Anny DereszowskiejDieta Anny Dereszowskiej Facebook.com/annadereszowska.official Facebook.com/annadereszowska.official

Wymieniać dalej? Przyznam szczerze: nie jestem w stanie wymienić wszystkich. Ani nazwisk, ani funkcji. Z prostej przyczyny: lista jest długa. Bardzo długa.

Dodam jeszcze jedną osobę, która jest często jedną z najważniejszych w otoczeniu gwiazdy. Menedżer. Dobry, to prawdziwy skarb. Ochroni, zadba, przypilnuje, załatwi. Jest jak tarcza. Ale menedżerowie gwiazd to temat na nasze kolejne spotkanie. Bo jest naprawdę bardzo ciekawy.

Z pozdrowieniami, Paulina Drażba

Więcej o: