Dawid Woliński

Dawid Woliński

Dawid Woliński jest polskim projektantem mody. Swoją debiutancką kolekcję pokazał w 2003 roku. W ubraniach projektu Wolińskiego można zobaczyć wiele gwiazd polskiego i zagranicznego show biznesu. Projektant wystąpił jako juror w programie „Top model”. Ze swoją byłą partnerką projektant ma córkę.

Imię i nazwisko: Dawid Woliński
Data urodzenia: 12 marca 1977
Miejsce urodzenia: Włocławek
Zawód: projektant mody
Facebook: facebook.com/dawid.wolinski
Instagram: @dawid_wolinski
Strona projektanta: dawidwolinski.com

Dawid Woliński – kariera

Dawid Woliński uczył się w Prywatnym Liceum Plastycznym we Włocławku. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Później studiował również w Warszawie. Swoją pierwszą debiutancką kolekcję zaprezentował w 2003 roku. W 2004 roku pojawiła się kolejna kolekcja projektanta Wiosna/Lato 2005. Kolekcja ta została zaprezentowana na tygodniu mody w Lizbonie. Atelier projektanta mieści się przy ulicy Czerniowieckiej 9 w Warszawie. W kreacjach projektu Wolińskiego można zobaczyć zarówno polskie jak i zagraniczne gwiazdy, w ubraniach zaprojektowanych przez polskiego projektanta pojawiały się między innymi Grażyna Szapołowska, Anna Mucha, Małgorzata Kożuchowska, Dita von Teese, Nicole Richie i Paris Hilton. Woliński zyskał popularność również za sprawą udziału w programie rozrywkowym „Top model” emitowanym na antenie telewizji TVN.

Dawid Woliński – kontrowersje dotyczące orientacji seksualnej

Mimo tego, że projektant ma córkę Oliwię w mediach plotkarskich i na portalach społecznościowych często pojawiają się spekulacje, że Dawid Woliński jest gejem. Przez długi czas projektant nie komentował tego tematu i nie reagował na obraźliwe komentarze i wiadomości, które wysyłali do niego hejterzy na przykład na Facebooku. Jednak niedawno postanowił zabrać głos w tej sprawie i napisał na swoim profilu że nie ujawni swojej orientacji seksualnej. W poście projektant dosadnie napisał również jakie jest jego zdanie na temat hejtu na portalach tego typu.

dawid woliński

Więcej o:

dawid woliński