Prezes GPW zwieszony. Nakłaniał do inwestycji w film, w którym występuje jego kochanka!

Ludwik Sobolewski zawieszony. Nadużywał swoich kompetencji.

Rada Giełdy Papierów Wartościowych zawiesiła w czynnościach prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego.

Prezes GPW zainicjował nakłanianie emitentów NC do inwestycji w produkcję filmu, w którym występuje bliska mu osoba

Prezes GPW zainicjował nakłanianie emitentów NC do inwestycji w produkcję filmu, w którym występuje bliska mu osoba - tłumaczy decyzję szef Rady Giełdy.

Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Te słowa nie pozostawiają wątpliwości. Za sprawą kryją się prywatne interesy Ludwika Sobolewskiego, opisane w artykule "Pulsu Biznesu", "Tak się kręci film na giełdzie".

Ujawniono w nim, jak jego bliski współpracownik, Emil Stępień, nadzorujący rynek NewConnect, szukał inwestorów wśród spółek i doradców do najnowszego filmu swojego znajomego - Patryka Vegi "Klątwa faraona". "Bliska osoba" to Anna Szarek, początkująca aktorka, znana z innego filmu Vegi "Hans Kloss". Zanim wystąpiła na dużym ekranie przez kilka lat pracowała na GPW jako asystentka w biurze Ludwika Sobolewskiego. Dziś Anna Szarek jest partnerką zawieszonego prezesa.

Wiedziałem o tym, że Emil Stępień informował, oprócz innych osób, także kilka czy kilkanaście związanych z rynkiem NewConnect o możliwości zainwestowania w produkcję filmową. Powiedział mi o tym wcześniej, bo wiedział, że w tym przypadku może zaistnieć potencjalny konflikt interesów - tłumaczy Ludwik Sobolewski, prezes GPW, portalowi Pb.pl

Fot. VIPHOTO EAST NEWS

W efekcie powstała dość niezręczna sytuacja. Jak Zauważa Pb.pl , ci którzy nie byli skłonni zainwestować pieniądze w najnowszy film Vegi "Klątwa Faraona", obawiali się, czy odrzucenie propozycji regulacji nadzorcy i regulatora NC nie wpłynie negatywnie na relacje z nim. Informacje o projekcie proponowanym przez Stępnia przesłał bowiem ze swojego służbowego maila.

KAPIF

Anna Szarek w całej sprawie też ma swój epizod. To ona bowiem miała zagrać w "Klątwie Faraona", na którą pieniądze zbierał współpracownik Sobolewskiego. Do tej pory mogliśmy ją oglądać w niewielu produkcjach. Widzowie mogą kojarzyć ją z roli pięknej Ingrid w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" w reżyserii Patryka Vegi, a także w innych jego obrazach, np w serialu kryminalnym "Instynkt".

Emil Stępień również miał przygodę z aktorstwem. Dostał mały epizod w pamiętnym filmie "Ciacho", który wyreżyserował nie kto inny tylko Patryk Vega.

Anna Szarek, Ludwik Sobolewski.Anna Szarek, Ludwik Sobolewski. East News East News

zuz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.