Raper PSY: Zabić pier***ch Jankesów, którzy torturowali irackich jeńców

Nowy idol Amerykanów kilka lat temu rapował o zabijaniu Jankesów.

Autor hitu "Gangnam Style", uwielbiany przez Amerykanów, jeszcze kilka lat temu nie życzył im dobrze..

AP

Osiem lat temu raper przyłączył się do wrogów Stanów Zjednoczonych, po tym jak koreański misjonarz został porwany i zabity przez islamskich fundamentalistów w Iraku. Jedynym żądaniem islamskiej grupy terrorystycznej, w zamian za ocalenie misjonarza, było wstrzymanie udziału Korei Południowej w działaniach wojennych sprowokowanych przez USA. Jak wiadomo, żądanie nie zostało spełnione, a misjonarz pożegnał się z życiem. PSY w akcie protestu, napisał wtedy piosenkę:

Zabić pier***ch Jankesów, którzy torturowali irackich jeńców, Zabić pier***ch Jankesów, którzy kazali ich torturować, Zabij ich córki, matki, teściowe i ojców, Zabij ich wszystkich powoli i boleśnie.

Gangnam StyleGangnam Style kadr z teledysku kadr z teledysku

Gdy sprawa wyszła na jaw, artysta wystosował oficjalne przeprosiny:

Jako dumny obywatel Korei Południowej, który został wykształcony w Stanach Zjednoczonych i mieszkał tam przez znaczną część życia, rozumiem poświęcenie amerykańskich żołnierzy dla ochrony wolności i demokracji mojego kraju i na całym świecie. Piosenka nagrana osiem lat temu była częścią głęboko emocjonalnej reakcji na wojnę w Iraku i zabicie dwóch niewinnych cywilów koreańskich. Była częścią ogólnej antywojennej atmosfery dominującej na całym świecie. Mimo że jestem wdzięczny za wolność do wyrażania własnych poglądów, nauczyłem się, że istnieją granice tego, co jest właściwe, a co nie. Będę wiecznie przepraszać za ból spowodowany moimi słowami.

AP

polanski

Więcej o: