Jak wyglądać jak gwiazda? Irina Shayk w tej sukience nie mogła nie zrobić wrażenia. Ale spójrzcie, co ma na głowie

Styl gwiazd i celebrytów od lat jest jednym z częściej przewijających się tematów w mediach. Zwłaszcza w branży mody i show-biznesu. Jaki zatem jest styl gwiazd, który inspiruje wiele osób do tworzenia własnych stylizacji?

Oczywiście na to pytanie nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi. Ile osób, tyle różnych pomysłów na siebie. Spora część może pomyśleć, że gwiazdy stawiają na ubrania jedynie od projektantów i markowe dodatki. Jasne, takie rzeczy znajdziemy w szafach wielu znanych osób, jednak nie chodzi tylko o to. Dlaczego w takim razie mówi się, że coś jest w stylu gwiazd, skoro tak trudno go sprecyzować? Otóż u wielu celebrytów można zauważyć powtarzające się elementy garderoby i dodatki, dzięki którym można mówić o stylu nie tylko konkretnej osoby, ale ogólnie o stylu gwiazd. Znani często wybierają, wbrew pozorom, bardzo klasyczne, porządne ubrania i dodatki, które służą im latami i wielokrotnie są dopełnieniem stylizacji.

Zobacz wideo Julia Wieniawa w stylizacji vintage. Założyła... 30-letnią kurtkę swojej mamy

Obserwując gwiazdy i celebrytów z polskiego, jak i zagranicznego show-biznesu, można zauważyć powtarzające się następujące ubrania i dodatki:

  • Okulary przeciwsłoneczne

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu okulary mają chronić oczy przed słońcem. Ale ile to razy widzieliście swojego ulubionego artystę albo aktorkę, którzy w ciemnych okularach przechadzali się ulicami miasta nawet w pochmurny dzień? No właśnie. Chodzi o to, że okulary przeciwsłoneczne dają nieco prywatności, a jak wiadomo, choć znane osoby lubią błyszczeć na scenie i przed kamerami, to w tłumie ludzi starają się być niewidoczne. Zatem im większe okulary, tym lepsze.

  • Czapka z daszkiem

To kolejny dodatek, pod którym można się schować. Podobnie jak w przypadku okularów, zadaniem czapki z daszkiem jest nie tylko ochrona głowy przed słońcem, wiatrem czy deszczem. Daszek od czapki zasłania sporą część twarzy, a to daje znanej osobie większą anonimowość. Nie bez powodu gwiazdy bardzo często zakładają jednocześnie i czapkę i okulary.

Irina ShaykIrina Shayk Forum / Forum, Eaglepress

  • Buty

Buty, w odróżnieniu od wymienionych wyżej dodatków, nie sprawiają, że gwiazdy są niewidoczne. Tutaj chodzi o coś innego. Bardzo często znane osoby, nawet te, które na wielkich imprezach lubią błyszczeć, na co dzień stawiają na proste, minimalistyczne stylizacje. Być może też dlatego, żeby nie rzucać się w oczy podczas wypełniania codziennych obowiązków w centrum miasta. Buty są zatem idealnym elementem, który uzupełni nawet „zwykłą” stylizację. Najlepiej, gdyby to były jednak porządne, ponadczasowe buty, które po jednym sezonie nie będą niemodne, ale będą w szafie przez lata.

  • Duża torba

Sporych rozmiarów torba, to kolejny dodatek, który często można zauważyć na zdjęciach wielu gwiazd. Żadne to odkrycie, że duża torba pomieści sporo rzeczy. Co może się skrywać na jej dnie? Pewnie i sami ich posiadacze mają problem z wymienieniem, co wrzucili do środka. Gwiazdy mogą zabrać ze sobą notatnik, strój na siłownię, wodę, swoje ulubione przekąski, kosmetyki, a także masę innych rzeczy. Dlatego celebryci, którzy wychodzą z domu na cały dzień, tak je pokochali.

Gigi HadidGigi Hadid XPX / Starmax/PA Images/EAST NEWS

  • Oversizeowe marynarki i płaszcze

Must have u gwiazd i celebrytów? Wygląda na to, że tak. Wielkie płaszcze, marynarki i żakiety od lat nie wychodzą z mody. Nie da się ukryć, że luźne i duże ubrania są bardzo wygodne. Być może za ten komfort tak pokochały je gwiazdy? Podczas zabieganego dnia, ubranie, w którym można czuć się swobodnie, jest niezwykle ważne.

Hailey BieberHailey Bieber East News

Jak widać, ubieranie się w stylu gwiazd nie jest niczym trudnym. Wystarczy mieć wymienione wyżej ubrania i dodatki, a raczej w szafie każdej z osób znajdzie się, choć jedna rzecz z listy. A połączenie tych wszystkich elementów to gwarancja wyczarowania iście gwiazdorskiej stylizacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.