Katolicka influencerka poucza o współżyciu w ciąży. Jej słowa prostuje ksiądz. "Wprowadzasz w błąd"

W mediach społecznościowych zawrzało po filmiku jednej z katolickich influencerek. Ta postanowiła wypowiedzieć się na temat zbliżeń w ciąży, które według niej są grzechem. Zareagował ksiądz.

Najjjka, czyli Natalia Ruś, bo tak naprawdę nazywa się instagramerka i tiktokerka, poucza internautów na temat religii katolickiej. Jej profile w sieci śledzi kilkadziesiąt tysięcy osób, a poszczególne materiały potrafią mieć nawet milionowe wyświetlenia. Niektórzy uznają jej wypowiedzi za dość kontrowersyjne, przez co te odbijają się jeszcze większym echem. Jakiś czas temu oburzyła część widzów swoim podejściem do odbywania stosunku w trakcie ciąży. Sprawę skomentował ksiądz

Zobacz wideo "Ludzie nie przyjmują księdza". Rozmówczyni mówi, jak wygląda to u niej w bloku

Najjjka ostrzega kobiety w ciąży przed współżyciem. Internauci grzmią

W jednym z filmików umieszczonych w mediach społecznościowych Natalia pouczała przyszłe mamy. Influencerka ostrzegła je przed współżyciem w czasie ciąży. Według niej "zagraża to duszy dziecka". Podkreśliła także, że Kościół katolicki uważa to za grzech. 

Ja już kiedyś powoływałam się na swojego znajomego księdza, który opowiadał mi, jak ważna jest czystość, którą zachowuje małżeństwo w trakcie ciąży. Tutaj chodzi o duszę dziecka, że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością - tłumaczyła.

To nagranie oburzyło internautów, którzy nie bali się wyrażać swojej opinii. Niektórzy pouczali dziewczynę, że nie ma racji. "Będziesz współżyła w ciąży, bo zanim się dowiesz, że w niej jesteś, to miną dni, jak nie tygodnie. Jak się po latach wytłumaczysz dziecku z 'zarażenia go nieczystością'?" - zwróciła uwagę użytkowniczka. "Przecież to bzdura", "Nie wierzę, żeby taki był zamysł Boga" - komentowali. 

Ksiądz odniósł się do słów katoinfluencerki. Wyjaśnił, że nie ma racji

Część internautów zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie, czy Najjjka ma rację, do innego znanego katolickiego influencera. Ksiądz Sebastian Picur nie wahał się ani chwili i nagrał specjalne wideo z odpowiedzią na liczne zapytania. 

Współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia. (...) Jeżeli małżonkowie podejmują współżycie w dniach niepłodnych, ale ogólnie są otwarci na życie, to nie popełniają grzechu - skomentował.

Na koniec zwrócił się także do samej Natalii. "Droga Natalio, być może czasami swoimi wypowiedziami możesz wprowadzać ludzi w błąd. Dlatego zachęcam, żebyś może wcześniej skonsultowała się z kimś, kto jest bardziej kompetentny w sprawach teologicznych, w sprawach moralnych" - mówił. Więcej zdjęć katolickiej influencerki znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.