Rodzina królewska na kolejnej ważnej ceremonii. Co z księżną Kate?

Książę William kontynuuje pełnienie oficjalnych obowiązków. Tym razem u jego boku nie było księżnej Kate, ale nie da się ukryć, że jej ostatnia obecność wiele zmieniła. Książę spotkał się z rodziną i nie ukrywał dobrego humoru.

14 czerwca księżna Kate opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformowała, jak się czuje. Od końca marca wiadomo, że księżna Walii choruje na nowotwór i jest w trakcie chemioterapii. "Robię duże postępy, ale jak wie każdy, kto przechodzi chemioterapię, są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz dać swojemu ciału odpocząć. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje dobre samopoczucie" - napisała. Żona księcia Williama zapowiedziała, że pojawi się na urodzinowej paradzie na cześć króla Karola III i ma w planach także stopniowy powrót do publicznych obowiązków. Jak zapowiedziała, tak zrobiła i 15 czerwca zachwyciła na Trooping the Colour, gdzie pojawiła się z rodziną. Jej obecność wywołała ogromne poruszenie, a zdjęcia momentalnie obiegły wszystkie światowe media. W poniedziałek 17 czerwca brytyjska rodzina królewska świętuje Garter Day. Tym razem księżnej Kate zabrakło u boku ukochanego męża. 

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Księżna Kate ominęła Garter Day. Książę William na uroczystości pojawił się bez żony

Coroczny Garter Day to uroczystość wręczenia Orderów Podwiązki, która odbywa się na zamku w Windsorze. Na ceremonii pojawił się członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej w tym m.in. król Karol III, królowa małżonka Camilla i książę William. Tym razem u boku księcia Walii zabrakło żony. Księżna Kate zapowiedziała, że będzie stopniowo wracać do życia publicznego i póki trwa jej leczenie, nie będzie brała udziału w każdej uroczystości. "Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, kiedy czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam trochę pracować w domu. (...) Mam nadzieję, że dołączę do kilku publicznych przedsięwzięć w okresie letnim" - napisała w ostatnim oświadczeniu. Jak donosi "Mirror", zaangażowanie księżnej Kate w publiczne wydarzenia będzie zależne od tego, czy w danym momencie będzie czuła się na siłach. Jest więcej niż pewne, że księżnej Kate zabraknie także w trakcie nadchodzących dni na festiwalu Royal Ascot. Zdjęcia księcia Williama znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

książę Williamksiążę William książę William, Fot. REUTERS/Benoit Tessier

Książę William nie krył zadowolenia. Widać, że ostatnie dni przyniosły mu ulgę

W sieci pojawiły się zdjęcia z celebrowania Garter Day. Książę William miał tego dnia na sobie odświętny strój i grantową pelerynę. Fotoreporterzy uchwycili jego szeroki uśmiech. Nie da się ukryć, że obecność żony księcia Williama na urodzinowej paradzie króla pozwoliła całej rodzinie na odrobinę oddechu i ucięcie wszelkich teorii spiskowych, które mnożyły się w prasie. Zrelaksowany książę William z radością towarzyszył podczas ceremonii Garter Day swojemu ojcu i macosze i wymieniał się spostrzeżeniami z rodziną. Zobaczcie zdjęcia księcia Williama i reszty rodziny w naszej galerii na górze strony. 

Jakie informacje najbardziej cię interesują?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.