Pod koniec marca księżna Kate poinformowała, że choruje na nowotwór i musiała poddać się chemioterapii. W oficjalnym oświadczeniu, które opublikowano w mediach społecznościowych, żona księcia Williama podkreśliła, że tymczasowo wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków i prosi o wyrozumiałość i uszanowanie jej prywatności. - Mamy nadzieję, że zrozumiecie, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, zanim dokończę leczenie. Moja praca zawsze dawała mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu do niej, jak tylko będę w stanie, ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia - przekazała. Po miesiącach nieobecności księżna Kate właśnie po raz pierwszy pokazała się publicznie.
Księżna Kate 14 czerwca opublikowała oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym poinformowała o swoim stanie zdrowia. Wyjawiła, że nadal jest w trakcie leczenia, które potrwa jeszcze kilka miesięcy, ale stopniowo zamierza wracać do pełnienia oficjalnych obowiązków w rodzinie królewskiej. Żona księcia Williama zapowiedziała, że weźmie udział w paradzie Trooping the Colour, która organizowana jest na cześć króla Karola III. "Z niecierpliwością czekam na udział w paradzie urodzinowej króla w ten weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że dołączę do kilku publicznych przedsięwzięć w okresie letnim" - napisała.
Parada rozpoczęła się o godzinie dziesiątej czasu lokalnego i zgodnie z przewidywaniami magazynu "People" księżna Kate była widziana w samochodzie, w drodze do Pałacu Buckingham, w towarzystwie męża i dzieci. Można było zauważyć, że zachowała poważny wyraz twarzy, a prawdziwe emocje zdradziły jej oczy. Widać w nich było mieszankę smutku w związku z chorobą, a zarazem radość, że może w końcu pojawić się na ważnej rodzinnej uroczystości.
Informacja o tym, że Kate pojawiła się po raz pierwszy od pół roku została opublikowana momentalnie na Twitterze. - W tym roku księżna Walii po raz pierwszy pojawiła się publicznie, rozpoczynając swój powrót do życia publicznego rodzinnym wyjściem do Trooping the Colour - mogliśmy przeczytać. Ukochana przez poddanych oraz fanów na całym świecie żona księcia Williama miała starannie wykonany makijaż i włosy upięte w kok. Na tę okazję wybrała biały strój z czarnymi elementami, oraz biały kapelusz i diamentowe kolczyki.
Księżna Kate we wpisie, który opublikowała 14 czerwca, podkreśliła, że jest ogromnie wdzięczna za nieustanne wsparcie, które otrzymuje każdego dnia, odkąd poinformowała o swoim stanie zdrowia. Żona księcia Williama wyjawiła, że to bardzo pomogło jej w trudnym czasie. "Byłam zdumiona wszystkimi miłymi wiadomościami wsparcia w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To znaczy wiele zarówno dla Williama, jak i dla mnie, i pomogło nam obojgu przetrwać trudniejsze chwile. (...) Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i wszystkim, którzy tak odważnie podzielili się ze mną swoimi historiami" - dodała.
Lewandowscy i Morrone w pierwszym rzędzie na pokazie Dolce&Gabbana. Styliści wydali werdykt
Burza po koncercie "Wianki nad Wisłą". "To jest porażka"
Anna Bardowska zachwyciła na rodzinnej uroczystości. Patrzymy na pastelową stylizację
Córka Pilaszewskiej skończyła 32 lata. Tak dziś wygląda Nela, która poszła w ślady mamy
Niespodziewane doniesienia ze sceny na koncercie TVN. Do "Dzień dobry TVN" dołącza nowa prowadząca
Lawina komentarzy pod wpisem Moore na temat Willisa. Jej słowa chwytają za serce
Spadek wart niemal 22 mln funtów. Sąd zdecydował o losach majątku Liama Payne'a
Wśród światowych elit i gości Obamy w Chicago. Omenaa Mensah zdradza kulisy wyjazdu
Ma dom na działce ROD. W łazience właściciele mogą podziwiać niebo i korony drzew