Książę Harry otrzymał nietypowy prezent po śmierci księżnej Diany. Tego zupełnie się nie spodziewał

Książę Harry w wieku 12 lat stracił ukochaną mamę. Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku. Zostawiła po sobie pewną pamiątkę, o której dowiadujemy się z książki "Spare".

Autobiografia księcia Sussex ujrzała światło dzienne w 2023 roku. Opowiada o jego życiu oraz przedstawia wiele nieznanych faktów rodzinnych, które wywołały poruszenie na całym świecie. W książce przeczytamy między innymi o pożegnaniu księżnej Diany, co oczywiście było traumatycznym przeżyciem dla jej bliskich. Okazuje się, że książę Harry dostał po mamie bardzo nietypową pamiątkę.

Książę Harry dostał prezent po zmarłej mamie. Był ukryty w niebieskim pudełeczku

O szczegółach pamiątki po mamie książę Harry opowiedział na łamach swojej biografii. Jak wyznał, nie jest w stanie dokładnie przypomnieć sobie okoliczności, w których ją otrzymał. Pamięta za to, że był jeszcze małym chłopcem, a cała sytuacja miała miejsce w obecności i jego ciotki, Sarah Ferguson, czyli byłej żony księcia Andrzeja. To właśnie ona miała wręczyć mu dwa niewielkie, niebieskie pudełka. Okazało się, że w środku były... pukle włosów księżnej Diany. "Ciotka Sarah wyjaśniła mi, że gdy była w Paryżu, obcięła dwa pukle włosów z głowy mojej mamy" - opisywał książę Harry. Sarah Ferguson widziana była niedawno publicznie podczas festiwalu w Cannes. Zdjęcia byłej żony księcia Andrzeja znajdziecie w galerii na górze strony.

 

Książę Harry żałuje ostatniej rozmowy z księżną Dianą. "Gdyby tylko wiedział..."

Gdy księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym, książę Harry był jeszcze małym chłopcem. W czasie, gdy księżna Diana była w Paryżu, gdzie doszło do tragedii, książę Harry i książę William spędzali wakacje w Balmoral. Jak wspominał w dokumencie HBO syn króla Karola III, mama w tamtym czasie często do nich dzwoniła, jednak on, zajęty zabawą, nie przyjmował większej wagi do rozmów. Jak przyznał, rozmawiał z nią także w dniu wypadku, ale wymiana zdań była bardzo pobieżna. Choć koszmarnej tragedii w żaden sposób nie można było przewidzieć, dziś książę Harry mocno żałuje tego, jak wyglądała jego ostatnia wymiana zdań z księżną Dianą. - Patrząc wstecz, jest to niezwykle trudne. Będę musiał sobie z tym radzić do końca życia. Nie wiedziałem, że to ostatni raz, kiedy rozmawiam z mamą. Gdybym tylko wiedział, gdybym miał przeczucie, że straci życie tej nocy, ta rozmowa potoczyłaby się inaczej - wyznał książę Harry.

 
Wątek ostatniej rozmowy księcia Harry\ego i Diany pokazano także w The Crown. Oglądaliście ten serial?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.