Odwrócili krwawy portret króla Karola III do góry nogami. Widać ukryty symbol. Ciarki gwarantowane

Internauci postanowili wziąć pod lupę budzący niepokój obraz króla Karola III. Odkryli zaskakujący szczegół. To spowodowało, że lawina teorii spiskowych ruszyła.

14 maja odbyło się uroczyste odsłonięcie pierwszego oficjalnego portretu króla Karola III (chodzi o taki wykonany już po koronacji). W uroczystości uczestniczył sam zainteresowany. O portrecie monarchy zrobiło się niezwykle głośno. Wszystko przez jego kolorystykę. Obraz króla Karola III, który skąpany jest w krwawej czerwieni, szybko został okrzyknięty niepokojącym. Wielu uznało, że krwista kolorystyka obrazu jest niefortunna, biorąc pod uwagę fakt, że u króla zdiagnozowano nowotwór. Teraz internauci wzięli obraz pod lupę. Obrócili go, a następnie dodali jego lustrzane odbicie. Po tym, co "odkryli", nie brak teorii spiskowych. 

Niepokojący symbol ukryty w portrecie Karola III?

Nowy portret króla Karola III stworzył Jonathana Yeo, który już wcześniej portretował innych członków rodziny królewskiej, mianowicie królową Camillę i księcia Filipa. Malarz nie ukrywał, że obraz monarchy stanowił dla niego wielkie wyzwanie. Przedstawiając swe dzieło, wyznał:  "Dokładam wszelkich starań, aby uchwycić doświadczenia życiowe i człowieczeństwo wyryte na twarzach każdej z osób, które mi pozują i mam nadzieję, że właśnie to udało mi się osiągnąć w tym portrecie. Próba uchwycenia tego dla Jego Królewskiej Mości (...) była zarówno ogromnym wyzwaniem zawodowym, jak i takim, które bardzo mi się podobało i za które jestem niezmiernie wdzięczny". 

Yeo nie ukrywał, że ważnym symbolem na obrazie jest motyl, który unosi się nad jednym z ramion monarchy. Owad miał symbolizować działania monarchy na rzecz ekologii. Internauci jednak w przeciwieństwie do autora dzieła nie zwracają uwagę na motyla, a inne symbole "ukryte" w "piekielnym" obrazie. "Nowy portret króla Karola jest absolutnie okropny, wygląda, jakby smażył się w piekle", "Mnóstwo tu dziwnych i ukrytych rzeczy. Lewe oko króla wygląda jak krzycząca kobieta. Prawdopodobnie Kate. Charles w piekle? Dziwne"  - pisali użytkownicy platformy X. 

To jednak dopiero początek teorii spiskowych, wedle których malarz miał ukryć szatańskie znaki w obrazie. Jeden z użytkowników TikToka odwrócił bowiem portret monarchy, a następnie w takiej formie zestawił go z jego lustrzanym odbiciem.  W oczy rzuca się wówczas wizerunek kozła, który z kolei jest symbolem szatana (odwróconą grafikę możecie znaleźć w naszej galerii, w górnej części artykułu)

Więcej teorii spiskowych. Internet udźwignie...

Podobnych teorii spiskowych w sieci jest więcej. Niektórzy zestawiają obraz królowej Camilli (którego autorem także jest Jonathan Yeo) z portretem króla Karola III i doszukują się kolejnych "szatańskich znaków". Teraz pozostało tylko czekać na "ekspercki" komentarz Edyty Górniak. Coś czujemy, że diwa szybko zabierze głos w sprawie. 

Co myślisz o portrecie króla Karola III?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.