Książę Harry dowiedział się o chorobie księżnej Kate z mediów. "Nieodwracalne szkody"

Księżna Kate przyznała niedawno, że wykryto u niej nowotwór. Przez długi czas o chorobie księżnej Walii widzieli tylko najbliżsi. Brytyjski "The Times" twierdzi, że nawet książę Harry i Meghan Markle dowiedzieli się dopiero z mediów.

Przez wiele tygodni media rozpisywały się na temat tajemniczego zniknięcia księżnej Kate. Powstało na ten temat wiele teorii spiskowych. W piątek 22 marca księżna Walii zdecydowała się przemówić. W mediach społecznościowych książęcej pary opublikowano wystąpienie żony księcia Williama, która poinformowała, że wykryto u niej nowotwór. Księżna Kate otrzymała słowa wsparcia płynące z całego świata. Głos zabrali także książę Harry i Meghan Markle. Brytyjski "The Times" twierdzi, że młodszy syn króla Karola III dowiedział się o chorobie szwagierki dopiero z mediów. 

Zobacz wideo Co Brytyjczycy sądzą o nowej królowej Camilli oraz o zachowaniu Meghan i Harry'ego? [SONDA]

 Książę Harry dowiedział się o chorobie księżnej Kate z mediów. "Nieodwracalne szkody"

Księżna Kate długo zwlekała z poinformowaniem opinii publicznej o swoim stanie zdrowia. O chorobie żony księcia Williama wiedzieli tylko najbliżsi. Okazuje się, że do tego grona nie zaliczają się książę Harry i Meghan Markle. Brytyjski "The Times" utrzymuje, że Susexowie dowiedzieli się dopiero z mediów, że u księżnej Walii zdiagnozowano nowotwór.

Kilka źródeł potwierdziło, że nie było takich rozmów (między Williamem a Harrym - red.). Przypuszcza się, że Harry dowiedział się o diagnozie Kate z telewizji, w tym samym czasie, co opinia publiczna

- twierdzi źródło dziennika. Podobne informacje podaje także "New York Post". Rozmówca tabloidu przekonuje, że Harry i Meghan już dawno stracili zaufanie rodziny królewskiej. - Nie mieli pojęcia i dowiedzieli się w tym samym czasie, co reszta świata. To pokazuje nieodwracalne szkody, jakie wyrządzili. Zaufanie zostało nadszarpnięte, a rodzina królewska nie ma nic przeciwko temu, by się od nich zdystansować - zapewnia informator.

Książę Harry i Meghan MarkleKsiążę Harry i Meghan Markle Książę Harry i Meghan Markle; fot. LEON KUEGELER/AFP/East News

Książę Harry i Meghan Markle zareagowali na wiadomość o chorobie księżnej Kate

Wieść o chorobie księżnej Kate poruszyła wiele osób. Wyrazy wsparcia spłynęły do żony księcia Williama z całego świata. Na krótkie oświadczenie zdecydowali się także Harry i Meghan. Sussexowie nie byli jednak zbyt wylewni. "Życzymy Kate i jej rodzinie ukojenia oraz powrotu do zdrowia. Mamy nadzieję, że będą mogli przeżyć ten czas prywatnie i w pokoju" - cytuje książęcą parę serwis Vanity Fair.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.