Książę William nieobecny na mszy ku czci zmarłego ojca chrzestnego. Wiadomo, co z księżną Kate

Książę William nie pojawił się na uroczystości upamiętniającej zmarłego Konstantyna II Greckiego. Miały go zatrzymać "powody osobiste".

Konstantyn II Grecki, który był ostatnim królem Grecji, zmarł 10 stycznia 2023 roku. Monarcha był bliskim przyjacielem króla Karola III i ojcem chrzestnym jego najstarszego syna księcia Williama. 27 lutego w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsorze odbyło się specjalne nabożeństwo poświęcone pamięci Konstantyna II. Podczas wydarzenia zabrakło nie tylko przechodzącego terapię króla Karola III i odpoczywającej po operacji księżnej Kate, ale także jej męża. Jak dowiedział się CNN, książę William początkowo miał pojawić się na nabożeństwie, jednak był zmuszony zrezygnować z udziału w ostatniej chwili.

Zobacz wideo Król Karol III najstarszym królem na tronie

Książę William pominął uroczystość poświęconą Konstantynowi II. Co z księżną Kate?

Powiązane z Pałacem źródło, które przekazało CNN informacje, nie wdawało się w szczegóły dotyczące "osobistych powodów", dla których książę William nie zjawił się 27 lutego w kaplicy św. Jerzego. Informator przekazał także nowe informacje na temat księżnej Kate. Żona księcia Williama ma nadal "czuć się dobrze" po operacji jamy brzusznej, którą przeszła w połowie stycznia. CNN, powołując się na inne źródło, informuje także, że nieobecność księcia Williama ma nie być związana ze stanem zdrowia króla Karola III. U brytyjskiego monarchy zdiagnozowano nowotwór i obecnie poddawany jest leczeniu.

Z tego też powodu króla Karola III także zabrakło na ceremonii poświęconej Konstantynowi II Greckiemu. W kaplicy św. Jerzego w Windsorze reprezentowała go żona - królowa Camilla. Na uroczystości pojawili się także inni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, w tym książę Andrzej, jego była żona Sarah Ferguson, księżniczka Beatrice i jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi oraz księżniczka Anna z córką Zarą Tindall i jej mężem Mikiem Tindallem. Obecni byli także zagraniczni goście, w tym m.in. król Filip VI i jego żona królowa Letizia. Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie w galerii na górze strony.

Nabożeństwo króla Konstantyna II GreckiegoNabożeństwo króla Konstantyna II Greckiego Nabożeństwo króla Konstantyna II Greckiego, Fot. REUTERS/Chris Jackson

Konstantyn II Grecki był królem przez niecałą dekadę

Konstantyn II Grecki objął tron w 1964 roku w wyniku choroby swojego ojca Pawła I Greckiego. W 1973 roku monarchia w Grecji została zniesiona, a król nie powrócił już na tron. Przez wiele lat żył na emigracji, w tym w Londynie, gdzie odnosił sukcesy jako biznesmen. Do ojczyzny wrócił w 2013 roku. Konstantyn II Grecki od 1964 roku aż do śmierci był mężem Anny Marii, siostry byłej królowej Danii Małgorzaty II. Para doczekała się w sumie pięciorga dzieci.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.