Kate i William złożyli życzenia królowi. Pokazali wyjątkowy kadr. Monarcha w takim wydaniu to rzadkość

Król Karol III obchodzi 75. urodziny. Z tej okazji książę William i księżna Kate złożyli mu uroczyste życzenia w sieci. Oprócz tego podzielili się archiwalną fotografią. Monarcha w takim wydaniu, to rzadki widok.

14 listopada był dla Brytyjczyków dniem wyjątkowym. Król Karol III obchodził 75. urodziny. Według tradycji monarcha Wielkiej Brytanii obchodzi urodziny dwa razy do roku. W czerwcu mają miejsce oficjalne obchody uroczystości. Ceremonia o nazwie Trooping the Colour odbywa się na Placu Defilad. Biorą w niej udział jednostki wojskowe oraz orkiestra, a także członkowie rodziny królewskiej. Tradycyjnie rozbrzmiewają także armatnie salwy w hołdzie królowi, a następnie royalsi wychodzą do tłumu i pokazują się obywatelom na balkonie Pałacu Buckingham. Jak król Karol III spędza właściwy dzień urodzin? Najbliżsi przekazali mu życzenia już o poranku. 

Zobacz wideo Przejazd króla Karola i royalsów przez Trafalgar Square

Książę William i księżna Kate złożyli królowi Karolowi III życzenia. Pokazali archiwalne zdjęcie 

Tradycją jest, że w dniu urodzin członkowie rodziny królewskiej składają sobie życzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przy okazji zazwyczaj dodają również niepublikowane wcześniej kadry. Tak samo było i tym razem. Książę William i księżna Kate przekazali królowi życzenia już z samego rana. Na ich oficjalnym profilu na Instagramie pojawił się wyjątkowy post. Udostępniono zdjęcie sprzed lat, na którym możemy zobaczyć króla Karola u boku starszego syna. Obaj panowie są ciepło ubrani i znajdują się na stoku narciarskim. Wygląda na to, że fotografia została wykonana w trakcie rodzinnych wakacji. Do postu został załączony krótki i wymowny podpis. "Życzymy Jego Królewskiej Mości Królowi wszystkiego najlepszego z okazji 75. urodzin!" - napisano. 

 

Jak król Karol III świętował urodziny? Ani myślał o odpoczynku 

Król Karol III już jakiś czas temu zapowiedział, że właściwy dzień urodzin zamierza spędzić z dala od mediów i blasku fleszy oraz reflektorów. "Jego Królewska Mość nie jest skłonny do zamieszania wokół takich rzeczy, jest też świadomy, że ostatnio odbyło się wiele dużych wydarzeń królewskich. Jego stanowcza decyzja jest taka, że wydarzenia z okazji jego urodzin będą skromne" - czytamy w "Daily Mail". Jak podaje serwis thesun.co.uk, w tym wyjątkowym dniu król nie uchylał się od obowiązków. Wraz z królową małżonką Camillą miał zainaugurować projekt Coronation Food Project, którego głównym celem jest wypełnienie luki między marnowaniem żywności, a zapotrzebowaniem na żywność. Oprócz tego para miała udać się na wizytę do centrum dystrybucji nadwyżek żywności, mieszczącego się pod Londynem, aby porozmawiać z personelem i wolontariuszami. Z kolei na wieczór zaplanowano uroczyste przyjęcie w Pałacu Buckingham, podczas którego zostanie zaprezentowana praca pielęgniarek i położnych na przestrzeni lat. 

Król Karol IIIKról Karol III AP Photo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.