Król Karol III z trudem wstrzymywał łzy. Odsłaniał pomniki rodziców i nie potrafił pohamować emocji

Podczas uroczystości z okazji Dnia Pamięci odsłonięto pomniki królowej Elżbiety II i księcia Filipa. W tym podniosłym momencie król Karol III nie krył się z emocjami. Na jego twarzy widniało wzruszenie.

11 listopada to ważnym dzień nie tylko dla Polaków z powodu Święta Niepodległości. W tym samym terminie w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Dzień Pamięci. To święto ma na celu uczczenie pamięci poległych żołnierzy. W związku z tym w minioną sobotę w Royal Albert Hall odbyła się wystawna ceremonia, na której udział wzięli członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. W trakcie uroczystości odsłoniono pomniki. Król Karol III nie potrafił pohamować emocji. O mały włos, a uroniłby nawet kilka łez. Musicie zobaczyć to nagranie. 

Zobacz wideo Przejazd króla Karola i royalsów przez Trafalgar Square

Król Karol III odsłonił pomniki rodziców. Nie ukrywał emocji. W oczach widać było wzruszenie

Podczas wydarzenia król Karol III w towarzystwie królowej małżonki Camilli odsłonił nowe pomniki upamiętniające: królową Elżbietę i księcia Filipa oraz królową Wiktorię i księcia Alberta. Rzeźby są naturalnej wielkości i zostały wykonane na specjalne zamówienie. Moment odsłonięcia pomników został uchwycony przez kamery. Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach doskonale widać, że w tej podniosłej chwili król Karol III był bardzo mocno poruszony. Na twarzy monarchy ewidentnie malowało się wzruszenie. Bez wątpienia całe przedsięwzięcie należało do wybitnie emocjonujących. Z tego powodu król Karol III z ledwością powstrzymywał napływające mu do oczu łzy. Zdjęcia monarchy znajdziecie w naszej galerii w górnej części artykułu. 

Król Karol III wygłosił mowę. Padły piękne słowa w kierunku królowej Elżbiety II

To nie jedyny taki sentymentalny moment w ostatnim czasie. We wtorek 7 listopada król Karol III przedstawił zarys planów legislacyjnych rządu. Przemowa nie stanowi odzwierciedlenia wizji monarchy. Została przygotowana przez urzędującego premiera. Mimo to zawarto w niej jednak wspomnienie dotyczące królowej Elżbiety II. Tymi słowami król Karol III złożył piękny hołd zmarłej matce. - Mając na uwadze dziedzictwo służby i oddania temu krajowi pozostawione przez moją ukochaną matkę, zmarłą królową, wygłaszam to, pierwsze przemówienie królewskie od ponad 70 lat - powiedział. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Król Karol IIIKról Karol III Fot. Alastair Grant / AP Photo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.