Cannes 2024. Meryl Streep królową nocy. Ekstrawagancka Fonda, Klum w czerwieni

Gwiazdy licznie przybyły do Cannes i pojawiły się na gali otwarcia 77. Festiwalu Filmowego. Królową nocy była Meryl Streep, która na festiwalu odebrała nagrodę za całokształt. Naszą uwagę zwróciły też ekstrawagancka Jane Fonda i Heidi Klum w intensywnej czerwieni.

Największe gwiazdy światowego kina i mody zjechały się na coroczne święto w Cannes. Tym razem na czerwonym dywanie przed ceremonią otwarcia pojawiły się m.in. Meryl Streep, Heidi Klum, Jane Fonda czy Juliette Binoche. Niewątpliwie gwiazdą wieczoru jest Meryl Streep, która na festiwal przyjechała, żeby odebrać Honorową Złotą Palmę za całokształt pracy artystycznej. Przyjrzeliśmy się, jakie trendy dominowały w modzie. 

Zobacz wideo Szapołowska lubi jeździć na urlop do Monte Carlo. Mówi, czym się tam zajada

Meryl Streep w kreacji haute couture od Diora

Meryl Streep pojawiła się w Cannes w przeciwsłonecznych okularach od Prady, co media odebrały jako nawiązanie do jej ikonicznej roli Mirandy Priestley w "Diabeł ubiera się u Prady". Podczas wieczornego wyjścia postawiła na kreację haute couture z domu mody Dior. Zachwycająca suknia miała ciekawe, kopertowe upięcie w talii. Stylizacja została uzupełniona przez biżuterię od Freda Leightona. Zdjęcia gwiazd z ceremonii otwarcia 77. Festiwalu Filmowego w Cannes znajdziesz w galerii na górze strony. 

Meryl Streep na gali otwarcia 77. Festiwalu Filmowego w CannesMeryl Streep na gali otwarcia 77. Festiwalu Filmowego w Cannes Meryl Streep na gali otwarcia 77. Festiwalu Filmowego w Cannes. Fot. REUTERS/Yara Nardi

Ekstrawagancka Fonda, Klum w czerwieni

Czerwona kreacja na czerwony dywan? Caroline Derpieński w ubiegłym roku pokazała, że to może się doskonale sprawdzić. W tym roku na czerwień postawiła m.in. Heidi Klum, która pojawiła się w Cannes w bardzo okazałej kreacji couture od Saiida Kobeisy’ego, z kolekcji wiosna 2024. Supermodelka do sukienki dobrała błyszczące czółenka, a także diamentowe kolczyki. Na czerwoną kreację postawiła także Juliette Binoche. Francuska aktorka miała w tym roku przywilej wręczenia honorowej nagrody Meryl Streep. 

Z kolei 86-letnia Jane Fonda postawiła na czarny kombinezon od Elie Saab. Bardzo wyrazistym elementem stylizacji był kryształowy haft. Stała bywalczyni festiwalu w Cannes do kombinezonu dobrała płaszcz w panterkę, ale później postanowiła go zdjąć. Całość wyglądała bardzo ekstrawagancko i modowo. Zresztą na Jane Fondę zawsze można liczyć. 

Ford Coppola, Lanthimos i Sorrentino w Konkursie Głównym

Tegoroczny festiwal w Cannes jak zwykle przynosi ze sobą wyczekiwane filmy od wielu uznanych reżyserów. W Konkursie Głównym walczy m.in. Francis Ford Coppola z filmem "Megalopolis", Yorgos Lanthimos z filmem "Rodzaje życzliwości" czy też Paolo Sorrentino z obrazem "Parthenope". Przewodniczącą festiwalowego jury jest reżyserka Greta Gerwig. Laureatów nagród, w tym zwycięzców prestiżowej Złotej Palmy poznamy 25 maja. W Polsce wydarzenie będzie transmitować stacja Canal Plus. 

Kto wypadł najlepiej na gali otwarcia Festiwalu w Cannes?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.