Koniec walki o majątek Lisy Marie Presley. Sąd zatwierdził ugodę. Riley Keough dogadała się z babcią

Po trwającym wiele miesięcy konflikcie porozumienie między Priscillą Presley i jej wnuczką Riley Keough zostało zawarte. Sąd Najwyższy zatwierdził ugodę. Co z niej wynika?

Sąd Najwyższy w Los Angeles zatwierdził ugodę pomiędzy Priscillą Presley oraz jej wnuczką Riley Keough. Jak podają zagraniczne portale, zawarte porozumienie ma zakończyć trwający przez wiele miesięcy spór prawny, który dotyczy podziału majątku po zmarłej córce Elvisa Presleya.

Zobacz wideo "Elvis". Niezwykły Austin Butler w pierwszym zwiastunie filmu o królu rock and rolla

Spór o majątek po jedynej córce Elvisa Presleya został zakończony. Sąd zatwierdził porozumienie 

Lisa Marie Presley była jedynym dzieckiem króla muzyki. Kobieta zmarła 12 stycznia 2023 roku w wieku 54 lat. Jako przyczynę śmierci podaje się niedrożność jelita cienkiego. Niedługo po tym, matka zmarłej i była żona Elvisa Presleya, Priscilla Presley podważyła zawartość testamentu. W głównej mierze chodziło o poprawkę, według której córka miała usunąć matkę jako powiernika majątku. Po kilku miesiącach trwającego sporu, w maju bieżącego roku udało się uzyskać porozumienie w tej sprawie. W czerwcu ugoda została przesłana do Sądu Najwyższego. Ostatecznie zatwierdzono ją w poniedziałek 30 października 2023 roku. 

Podział majątku po zmarłej córce Elvisa Presleya 

CNN dotarło do kopii dokumentu, na którym swój podpis złożyła sędzia Lynn Scaduto. Jest to ostateczne zatwierdzenie porozumienia zawartego między kobietami. Stacja CNN podaje, że Priscilla Presley ma dostać jednorazową wypłatę wysokości miliona dolarów. W zamian za otrzymane pieniądze ma zrezygnować z funkcji powiernika funduszu Lisy Marie. W ten sposób Riley Keough zostanie jedynym beneficjentem majątku zmarłej matki. Na tym jednak nie koniec. Jak wynika z dokumentu, Priscilla Presley ma otrzymywać regularne świadczenie w kwocie 100 tysięcy dolarów rocznie jako specjalny doradca innego funduszu. 

Z kolei jak informuje portal plotkarski People, w dokumencie miał znaleźć się jeszcze jeden podpunkt porozumienia. Ma on dotyczyć przyszłego pochówku Priscilli Presley. Według informacji portalu ustalono, że po śmierci zostanie ona złożona obok byłego męża w Ogrodzie Medytacji na terenie Graceland w  posiadłości Elvisa Presleya. W tym samym miejscu została również pochowana Lisa Marie Presley.

Riley Keough, Lisa Marie PresleyRiley Keough, Lisa Marie Presley Koniec walki o majątek Lisy Marie Presley / fot. Agencja Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.