Elon Musk wzywa na pojedynek Władimira Putina. Stawka? Ogromna. "Zgadzasz się?

Elon Musk zamieścił na Twitterze dziwny wpis, w którym zwraca się do Władimira Putina. Miliarder oznaczył oficjalne konto Kremla. O co chodzi?

Więcej na temat wojny w Ukrainie przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Elon Musk od początku wojny w Ukrainie wspiera naszych wschodnich sąsiadów. Miliarder przekazał zaatakowanym przez Rosję Ukraińcom terminale kosmicznego internetu Starlink. Następnie zadeklarował pomoc przy utrzymaniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w wypadku wycofania się Rosji. Musk publicznie okazywał gesty solidarności z Ukrainą, chociaż jego najnowszy tweet jest nieco dziwny.

Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Elonem Muskiem. "Dziękuję za słowa i czyny"

Elon Musk chce walczyć z Władimirem Putinem. Odpowiedział mu rosyjski polityk

Miliarder zwrócił się w mediach społecznościowych do Władimira Putina. Elon Musk zaproponował rosyjskiemu dyktatorowi... pojedynek. Niejasne jest to, na czym miałoby polegać starcie obu mężczyzn. Być może Musk chciałby się zmierzyć z Putinem w sztukach walki. Niestety, taka rywalizacja mogłaby się skończyć porażką przedsiębiorcy, bowiem rosyjski polityk jest pasjonatem taekwondo. Niepokoi również stawka, o którą mieliby zawalczyć, jest nią bowiem Ukraina.

Wzywam Władimira Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina. Zgadzasz się na tę walkę?

Putin, rzecz jasna, nie odpowiedział. Głos w jego imieniu zabrał jednak Dimitrij Rogozin, szef Rosyjskiej Agencji Kosmicznej. Polityk, w odpowiedzi do wpisu Muska, przytoczył wymowny fragment "Bajki o popie i jego parobku Jełopie" autorstwa Aleksandra Puszkina, który w polskim tłumaczeniu brzmi następująco: 

Ty, biesiątko, jeszcześ dzieciątko,
Ze mną mierzyć się niemogątko,
Byłaby to tylko czasu strata,
Przegoń najpierw mojego brata.

Jak myślicie, co Elon Musk miał na myśli?

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: