Andrzej Duda poczynił wpis. Zwrócił się do Zełenskiego. Naprawdę to napisał... W sieci burza

Andrzej Duda pojawił się na polsko-ukraińskiej granicy i napisał o tym na Twitterze. Jego wpis rozwścieczył internautów. Zabrakło wyczucia.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Atak Rosji na Ukrainę spowodował, że do Polski trafiają setki tysięcy osób uciekających przed wojną. Straż Graniczna poinformowała w piątek, że od rozpoczęcia putinowskiej wojny polską granicę pokonało już niemal 800 tys. uchodźców. Prezydent Andrzej Duda postanowił osobiście pojawić się na miejscu, żeby sprawdzić, jak wygląda sytuacja uchodźców. O swojej wizycie i rozmowie z przywódcą Ukrainy napisał na Twitterze.

Zobacz wideo Orędzie Andrzeja Dudy. "Ukraina stała się symbolem obrony naszych wspólnych wartości"

Andrzej Duda do Ukraińców: Mogą spokojnie walczyć

Polski prezydent w swoich wystąpieniach stara się wspierać Ukrainę. Jednak, jak widać, odpowiedni dobór słów nawet w tak ważnej chwili jest dla niego wyzwaniem.

Byłem dziś na granicy POL-UKR w Korczowej i w punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy. Agata była w miejscach zakwaterowania kobiet i dzieci z Ukrainy. Mówiłem wieczorem do prezydenta Zełenskiego: powiedz swoim chłopakom, że mogą spokojnie walczyć. Ich rodziny są u nas bezpieczne - napisał na Twitterze.

To właśnie słowa o tym, że Ukraińcy mogą "spokojnie walczyć", rozsierdziły internautów.

Niech pan lepiej milczy.
Prezydent mojego kraju jako prezydent jest "lepszym komikiem" od prezydenta Ukrainy, gdy ten był aktorem. I to nie jest zabawne - czytamy w komentarzach.

Komentujący zwrócili też uwagę, że za Ukrainę walczą nie tylko "chłopaki".

Tak skopać morale to tylko ty potrafisz. Nawet nie wiesz, ile cudownych kobiet walczy za Ukrainę - napisała do Andrzeja Dudy użytkowniczka Twittera.

Opór wojskom Putina w Ukrainie stawiają nie tylko żołnierze, ale także cywile. Z danych podanych przez ONZ wynika, że życie straciło już ponad 330 zwykłych ludzi - tamtejsze władze informują, że ta liczba jest znacznie większa.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie --> https://wiadomosci.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28151855,wojna-w-ukrainie-gdzie-uzyskac-pomoc.html

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28148032,ukraina-jak-pomoc-mieszkancom-kraju-juz-trwaja-zbiorki.html

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28149929,przyjaciele-z-ukrainy-tu-znajdziecie-uzyteczne-kontakty.html

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.