"Nasz nowy dom". Piękny gest ekipy programu. Przygotowali schronienie dla Ukraińców

Producent oraz cała ekipa programu "Nasz nowy dom" dołączyli do grona osób angażujących się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. O szczegółach wspaniałego gestu opowiedziała Katarzyna Dowbor podczas jednego z wywiadów.

Więcej aktualnych informacji przeczytasz na stronie Gazeta.pl.  

Każdego dnia granice Polski przekraczają kolejne osoby, który uciekają z ogarniętej wojną Ukrainy. W obliczu tej dramatycznej sytuacji Polacy zgodnie ruszyli z pomocą dla uchodźców. Organizowane są zbiórki pieniędzy i niezbędnych rzeczy, niektórzy zapraszają całe rodziny, aby zamieszkali w ich domach. Swoją cegiełkę dołożyła również ekipa programu "Nasz nowy dom", która nie mogła pozostać obojętna, widząc krzywdę, jaka wyrządzana jest naszym sąsiadom ze wschodu. 

Hanna Lis, Małgorzata KożuchowskaHanna Lis o sytuacji na Ukrainie. Inne gwiazdy też zabrały głos

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor dumna z sąsiadów oraz brata. Przyjęli uchodźców z Ukrainy

"Nasz nowy dom". Ekipa programu przygotowała schronienie dla matek i dzieci uciekających z Ukrainy

W rozmowie z dziennikarzem portalu Plejada.pl Katarzyna Dowbor zdradziła, że producent jej programu przeznaczył cały budynek na tymczasowe lokum dla uchodźców z Ukrainy.

Na razie nie możemy myśleć o pomocy w Ukrainie, ponieważ tam jest wojna, ale staramy się pomagać na miejscu. Wspaniale zachował się nasz producent, który miał dwa budynki biurowe i do jednego została przeniesiona cała administracja, a drugi budynek został przygotowany dla uchodźców z Ukrainy.

Prezenterka zaznaczyła również, że w pomoc w przygotowaniu tymczasowego schronienia zaangażowała się cała ekipa programu.

Nasza cała ekipa filmowa, nie budowlana, czyli moi koledzy z planu, operatorzy, kierownicy planu, produkcji - wszyscy malowali, tapetowali, sprzątali, wydzielali pokoje, no i dom został przygotowany dla kobiet i dzieci z Ukrainy - powiadała Dowbor.

Katarzyna Dowbor dodała, że być może po zakończeniu wojny ekipa jej programu ruszy z pomocą za granicę. Na razie jednak skupiają się głównie na tym, aby w Polsce zapewnić uchodźcom jak najlepsze warunki.

Jerzy Owsiak, Piotr KraśkoJurek Owsiak tłumaczył, jak pomaga Ukraińcom. Nagle przerwał. Głos mu się załamał

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: