Maciej Musiał wspiera Ukrainę. Nie poprzestał na słowach "Czyny mówią więcej"

Maciej Musiał postanowił zaangażować się w pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Aktor oddał krew, która w razie potrzeby trafi zza naszą wschodnią granicę. Zdjęcie z pobrania opublikował w mediach społecznościowych.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od 24 lutego cały świat żyje haniebną agresją Rosji na Ukrainę. Głowy kolejnych państw zgodnie potępiają zbrodnicze działania Władimira Putina. Zachodnia koalicja ogłasza kolejne sankcje. Swoje oburzenie na zachowanie dyktatora wyraża cała masa zwykłych ludzi. Lepiej słyszalny głos zabierają również aktorzy, piosenkarze czy sportowcy. Teraz Maciej Musiał zadeklarował wsparcie dla ukraińskich ofiar wojny.

Zobacz wideo Przejście graniczne w Medyce. Ukraińcy uciekają do Polski

Maciej Musiał wspiera ofiary rosyjskiej agresji

Światowe media obiegają przerażające zdjęcia i nagrania zza naszej wschodniej granicy. Wbrew temu, co twierdzi kremlowska propaganda, ofiarami rosyjskiej agresji padają również cywile. Widok uciekających przed wojną ludzi łamie serca. Wydaje się, że Polacy zdają dziś egzamin z człowieczeństwa i masowo deklarują swoje wsparcie dla niewinnych ofiar wojny. Słyszymy o przygranicznych hotelach, które oferują bezpłatny nocleg dla uciekających rodzin ze wschodu. Wiele firm wspiera swoich pracowników pochodzących z Ukrainy, proponując im darmową opiekę medyczną czy wypłacenie wyższej pensji. Pomagają też pojedyncze osoby. Maciej Musiał zdecydował się oddać krew, która w razie potrzeby trafi do Ukrainy. Aktor poinformował o tym na Instagramie. 

Krew o danej grupie trafia tam, gdzie jest w danym momencie potrzebna. Oznacza to, że może trafić do Polskiego szpitala, ratując czyjeś życie. Jednocześnie zapasy przekazywane są również na Ukrainę, więc może trafić również tam. Krwiodawstwo zawsze ma sens i jest bezcenną pomocą, dlatego warto się teraz zmobilizować i oddać krew. Ona na pewno się nie zmarnuje i bardzo przyda się w tym niezwykle trudnym momencie. Krew oddać można w każdym centrum krwiodawstwa w Polsce. 
 

Pod postem pojawiła się masa komentarzy. Internauci zgodnie doceniają szlachetny gest aktora.

Maćku twoje czyny mówią więcej niż słowa. Zawsze podchodzisz z szacunkiem do drugiego człowieka, to piękna cecha, wiedz że są ludzie którzy szanują Ciebie za to.
Sercem jesteśmy z Ukrainą.
Ogromne podziękowania za wspieranie Ukrainy.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.