Sean Penn kręci w Kijowie film dokumentalny. Mimo wojny. "Pokazał odwagę, której brakuje zachodnim politykom"

Sean Penn nie ma zamiaru opuszczać Kijowa, mimo agresji Rosji na Ukrainę. Hollywoodzki aktor zbiera materiały do filmu dokumentalnego.

Sean Penn ma na koncie Oscary za występy w filmach "Rzeka tajemnic" i "Obywatel Milk". Sławę przyniosły mu także inne znane produkcje jak "21 gramów" czy "Cienka czerwona linia". Biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego poinformowało, że aktor przebywa obecnie w Kijowie. Penn zamierza bowiem nakręcić film dokumentalny o życiu w Ukrainie.

Zobacz wideo Biden ogłasza sankcje nałożone na Rosję

Sean Penn przebywa w Kijowie. Nie wyjechał mimo wojny

Po ataku Rosji na Ukrainę Sean Penn nie zdecydował się na opuszczenie kraju. Postanowił skupić się na zbieraniu materiału do filmu, który ma pokazać światu prawdę o rosyjskiej agresji. 

Dziś Sean Penn jest wśród tych, którzy wspierają Ukrainę. Nasz kraj jest mu wdzięczny za tak cenny pokaz odwagi i szczerości. Sean Penn zademonstrował odwagę, której brakuje wielu osobom, w tym także zachodnim politykom - czytamy na profilu biura ukraińskiego prezydenta na Facebooku.

Zamieszczone zostało także zdjęcie, na którym widać aktora, który wysłuchuje czwartkowych przemówień w kancelarii prezydenta Ukrainy. 

Im więcej takich prawdziwych przyjaciół naszego kraju, wspierających naszą walkę o wolność, tym szybciej będziemy w stanie powstrzymać zdradziecki atak Rosji - twierdzą pracownicy biura Wołodymyra Zełenskiego.

To nie pierwsza wizyta aktora w Ukrainie. Wcześniej Sean Penn odwiedził kraj w listopadzie 2021 r. Pojawił się wtedy w wiosce Shirokino oraz w Mariupolu, w którym padły strzały podczas rosyjskiego ataku, do którego doszło 24 lutego.

Zobacz też: Ukrainka wyjaśnia, jak wspierać mieszkańców zaatakowanego kraju. "Rosja zaczęła wojnę, nie konflikt"

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.