Sean Penn

Sean Penn jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i dziennikarzem. Jest znany z takich filmów jak „Sokół i koka”, „Niespodzianka z Szanghaju”, „Szkoła kadetów”. Był dwukrotnie żonaty, jego pierwszą żoną była Madonna. Spotykał się również z Robin Wright, Scarlett Johansson i Charlize Theron.

Imię i nazwisko: Sean Penn
Data urodzenia: 17 sierpnia 1960
Miejsce urodzenia: Santa Monica, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Zawód: aktor, producent filmowy, scenarzysta, reżyser
Facebook: facebook.com/SeanPenn/
Instagram: @seanpenn.official

Sean Penn – kariera

Sean Penn zamiłowanie do filmu wyniósł z domu. Ojciec Penna był reżyserem, natomiast matka aktorką. Również bracia Seana wybrali zawody artystyczne – jeden z nich jest muzykiem, a drugi aktorem.
Na dużym ekranie Sean Penn zadebiutował w filmie „Szkoła kadetów” w roli Alexa Dwyera. Większej popularności przysporzyła mu rola w filmie „Sokół i koka”. Poza karierą aktorską Sean Penn jest reżyserem i scenarzystą. W tej roli zadebiutował w 1991 roku w filmie „Indiański biegacz”. Inne filmy w reżyserii Penna to na przykład „Obsesja”, „Wszystko za życie” i „Obietnica”. Oprócz tego Sean Penn zajmuje się dziennikarstwem. Jego teksty pojawiają się regularnie w gazetach takich jak „Interview”, „Rolling Stone” i „Time”.

Sean Penn – życie osobiste

Sean Penn dwukrotnie był żonaty. Pierwszą żoną Seana Penna była Madonna. Z piosenkarką poznali się na podczas kręcenia teledysku i wzięli ślub w 1985 roku. Para wystąpiła razem w filmie komediowo–przygodowym „Niespodzianka z Szanghaju”. Penn i Madonna rozwiedli się w 1989 roku po czterech latach małżeństwa.
Kilka lat później Sean Penn poślubił Robin Wright, którą poznał na planie swojego filmu „Obsesja”. Para była razem od 1996 do 2010 roku przeżywając w tym czasie wiele kryzysów i trudnych chwil spowodowanych głównie zdradami Penna. W 2011 roku w mediach pojawiały się informacje, że Sean Penn spotyka się z aktorką Scarlett Johansson. Para rozstała się w bardzo złych stosunkach.

sean penn

Więcej o:

sean penn

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.