4 znaki zodiaku, które potrzebują ciągłej uwagi w związku. Inaczej może być źle

Każdy z nas będąc w relacji z drugą osobą, chce być doceniony i zauważony. Niektóre znaki zodiaku potrzebują jednak ciągłej uwagi partnera i bez tego czują się niepewnie i nieszczęśliwe. Wybraliśmy dla was cztery z nich, które pod tym względem są najbardziej wymagające.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Związek to przede wszystkim wspólnie spędzany czas i wzajemna uważność. Niektórzy w relacjach potrzebują ciągłej atencji i bliskości, inni cenią przestrzeń i czas tylko dla siebie. Najważniejsza w budowaniu udanego związku jest wrażliwość na potrzeby partnerki lub partnera. Są jednak przypadki, kiedy potrzeba uwagi jednej strony związku jest tak silna, że staje się uciążliwa i niewygodna dla drugiej. A jak we wszystkim w życiu, kluczem do szczęścia jest odpowiednie dopasowanie. Przygotowaliśmy dla was krótką ściągawkę, które ze znaków zodiaku mogą być pod tym względem wielkim wyzwaniem. Sprawdźcie.

Zobacz wideo Najpopularniejsze pary na Instagramie

ZakochaniSzukasz wspierającego partnera? Osoby spod tych znaków zodiaku nie będą twoją opoką

LEW

Lew, jak na każdego króla przystało, lubi być wychwalany i wielbiony przez tłumy. W związku oczekuje nieustannych komplementów i podziwu, wtedy czuje się doceniony i szczęśliwy. Jeśli nie otrzyma odpowiedniej dozy pochlebstw, nie będzie o nie prosił i się ich domagał, bo jest na to zbyt dumny. W przypadku braku docenienia, po prostu będzie szukać ich gdzie indziej.

W przeciwieństwie do Raka, nie ma problemu ze spędzaniem czasu w pojedynkę, ale najbardziej odnajduje się w dużej grupie. Jeśli wolny czas najczęściej spędzasz z liczną grupą przyjaciół, to dla twojego partnera spod znaku Lwa będzie to tylko zaleta i kolejna okazja do brylowania w towarzystwie. 

RAK

Rak w kwestii potrzeby otrzymywania uwagi w związku jest najbardziej wymagający i zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce na atencyjnym podium. Kiedy już wejdzie w relację i całym sercem się zaangażuje, mógłby spędzać z ukochaną osobą nieprzerwanie każdą sekundę życia. Wynika to z jego ogromnej wrażliwości, która powoduje intensywniejsze odbieranie bodźców ze świata zewnętrznego. Wrażliwy Rak wychwyci każdy niuans i będzie doszukiwał się drugiego dna nawet w najbardziej banalnych sytuacjach. Aby uzyskać spokój psychiczny, będzie poszukiwać wiecznego upewnienia, że wszystko jest "w porządku" i obecności ukochanej osoby jak najbliżej siebie.

Kiedy czas spędzacie oddzielnie, to Rak pozostanie w stałym kontakcie telefonicznym, czy też komunikując się online. Jeśli jesteś w związku z Rakiem, staraj się werbalizować swoje uczucia, a na pewno zostanie to docenione. Jeśli z kolei bardzo cenisz osobistą przestrzeń i możliwość pobycia bez siebie, to tutaj wasze potrzeby mogą się rozminąć i musicie wypracować w tej kwestii jakieś porozumienie.

WAGA

Waga w związku szuka przede wszystkim równowagi i balansu. Aby osiągnąć idealną harmonię i poczuć się bezpiecznie, będzie oczekiwać równomiernego zaangażowania partnera. Osoba spod tego znaku nie chce inwestować swojego czasu i energii w relację, z której druga strona czerpie tylko korzyści. Z natury Wagi nie lubią iść przez życie same, dlatego będą chętniej wchodziły w związki.

SKORPION

Skorpion określany jest jako jeden z najbardziej lojalnych znaków, dlatego osoby spod tego znaku są bardzo pożądane jako życiowi partnerzy. Skorpiony to bardzo często introwertycy, którym łatwiej przychodzi otwarcie się w kwestii bliskości fizycznej, niż emocjonalnej. W konsekwencji trudniej jest do nich dotrzeć, ale kiedy już otworzą swoje serce, to angażują się na sto procent.

Najważniejsze dla nich to odwzajemnienie ich uczuć i tym samym swoista gwarancja bezpieczeństwa i zapewnienie, że ich serce nie zostanie zranione. W związku ze Skorpionem wymagana jest bezwarunkowa szczerość, to ona jest podstawą zaufania. Jeśli Skorpion poczuje, że jego zaufanie zostało nadwyrężone, to może oznaczać dla niego początek końca relacji.

Najlepsze wakacje według znaków zodiaku. Sprawdź, kto jest idealnym towarzyszem podróżyZnaki zodiaku, z którymi najlepiej spędzisz urlop

Zobacz też: Te znaki zodiaku najdłużej leczą złamane serca. Jak astrologia wpływa na nasze rozstania?

Więcej o: