Najlepsze wakacje według znaków zodiaku. Sprawdź, kto jest idealnym towarzyszem podróży

Dobrze dobrane towarzystwo jest gwarancją fajnego urlopu. Skorzystaj z astrologicznych podpowiedzi i sprawdź, z jakim znakiem zodiaku wyjazd będzie najbardziej udany.

Więcej ciekawostek astrologicznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Podstawą fajnych wakacji jest dobrze dobrane towarzystwo. Idealny balans pomiędzy zabawą i odpoczynkiem to recepta na sukces. Przebywanie ze sobą całymi dniami to przecież nie lada wyzwanie i łatwo o nieporozumienia i kłótnie. Niepotrzebne napięcia bardzo szybko mogą zamienić upragnione wakacje w koszmar. Aby uniknąć wpadki, odpowiednio dobierz towarzyszy podróży. Przygotowaliśmy krótką ściągawkę, które ze znaków zodiaku będą wam przyjazne, a których lepiej w tym czasie unikać.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Kadr z serialu 'Przyjaciele'Najmilsze znaki zodiaku. Jakie cechy zapewniająim popularność?

Bliźnięta

Maj i czerwiec to miesiące Bliźniąt, więc jedno jest pewne, świat będzie wam sprzyjać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopomóc szczęśliwej passie i w podróż udać się z odpowiednim kompanem. Bliźnięta lubią spontanicznie podejmować decyzje, więc w tej kwestii na pewno nie liczcie na aprobatę Byka, który w życiu kieruje się spokojem i ostrożnością. Byk lubi kontrolować sytuację i zaplanować z wyprzedzeniem każdy drobny szczegół. Bilety na weekendowy lot do Paryża kupiliście w piątek i zastanawiacie się kogo zabrać? Jeśli wyjazd planowany jest z dnia na dzień, to Wodnik będzie strzałem w dziesiątkę. Nie przeszkadza mu brak wcześniejszego przygotowania i jest otwarty na szalone propozycje. Jeśli od miejskiego wyjazdu wolicie wspinaczkę po górach, to zabierzcie ze sobą Barana. Ten znak zodiaku ma w sobie siłę i moc, aby poskromić bliźniaczy brak decyzyjności. W połowie trasy stwierdzisz, że czas wracać? Baran nie odpuści i nie spocznie, póki na szczycie góry nie będziecie razem podziwiać zachodzącego słońca. Ale uwaga! Ten uparciuch zawsze dopnie swego, więc jeśli męczy was silna presja, to taki wyjazd może skończyć się kłótnią.

Skorpion

Skorpion spragniony jest mocnych wrażeń i wyzwań, na wakacjach najbardziej doceni akcję i ekstremalne doznania. Jak każdy astrologiczny znak wodny lubi spędzać czas blisko uderzających o brzeg fal. Idealnym planem na wakacje dla Skorpiona będzie nauka surfingu, np. nad jednym z zachwycających wybrzeży Portugalii. Nowe doświadczenie z odrobiną adrenaliny zapewni mu zadowolenie i satysfakcję. Jeśli jesteś spod tego znaku, zabierz ze sobą Barana, który także doceni aktywnie spędzony czas.

Rak

Dla Raka idealnym kompanem do wszelkich podróży jest Skorpion. Zabawa gwarantowana, zawsze dobrze czujecie się w swoim towarzystwie. Porozumiewacie się bez słów i jest między wami kosmiczne przyciąganie. Będziecie bawić się świetnie, zarówno zaliczając turystyczne atrakcje w mieście, jak i na kajakowym spływie. Jeśli Rak chce nadrobić kulturalne zaległości i spędzić wyjazd na oglądaniu aktualnych wystaw w galeriach sztuki, to idealnie sprawdzą się do tego Bliźnięta. Bliźnięta ze swoją wrodzoną kreatywnością zamienią zwiedzanie w prawdziwą przygodę. W takim układzie obydwie strony będą zadowolone, Bliźnięta spełnią się twórczo, a Rak tylko skorzysta z miłej atmosfery. Ostrzegamy, Bliźnięta potrafią podekscytowane godzinami opowiadać historie, więc jeśli w tym roku stawiasz na spokojną regenerację sił i odnalezienie wewnętrznej harmonii to z Bliźniętami spotkaj się dopiero po powrocie z wakacji.

Panna

Panny to często osoby skryte i nieśmiałe, które w towarzystwie nie wysuwają się na pierwszy plan. W trakcie podróży są często przytłoczone i potrzebują chwili, aby zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Dla tego znaku idealnym kompanem będzie Rak, który lubi przejmować inicjatywę i świetnie radzi sobie z wakacyjną logistyką. Panna w towarzystwie Raka już na lotnisku może czuć się spokojna i zaopiekowana. Idealnym kierunkiem dla dobrze zorganizowanej Panny będzie wyjazd w miejsce, gdzie może odpocząć w otoczeniu natury i zregenerować siły. Kurs jogi, albo tydzień w SPA to może być strzał w dziesiątkę.

Ryby

Ryby uwielbiają bliskość natury i jeśli na co dzień mieszkają w dużym mieście, to na cel podróży zawsze wybiorą odpoczynek w spokojniejszym miejscu. Nikogo chyba nie zdziwi, że Ryby najlepiej odnajdują się w wodzie, dlatego wypad nad morze będzie idealnym wyborem. Przed wyjazdem nie zapomnijcie kupić maski do nurkowania, aby po dotarciu do celu, móc podziwiać pod wodą kolorowe rybki. Najgorszym towarzyszem podróży będą dla was Bliźnięta, które swoją nadmierną ekspresją i gadulstwem szybko was zmęczą. Osoby spod znaku Ryb są bardzo pomocne i empatyczne i chętnie oddają się innym, często zapominając o własnym komforcie. Dobrym pomysłem będzie dla nich wakacyjny wolontariat, gdzie będą mogły zarówno odpocząć blisko natury, jak i zrealizować swoją potrzebę działania i pomocy. Opieka nad greckimi żółwiami to może być dla was świetny wybór. Na wakacje zabierz ze sobą Skorpiona, spędzicie razem miły, bezstresowy czas.

Lew

Pewny siebie i lubi być w centrum uwagi, jak przystało na króla. Lew najlepiej odnajdzie się na głośnej imprezie, otoczony dużą liczbą ludzi. Swoją charyzmą rozbawi wszystkich i porwie za sobą tłum. Dla Lwa trudno o złego towarzysza, bo z każdym ze znaków potrafi odnaleźć wspólny język. Na wakacje jednak najlepszym wyborem będzie dla Lwa wypad ze Strzelcem. Obydwa znaki uwielbiają przygody, więc decydując się na takie towarzystwo, macie gwarancję dobrze spędzonego czasu. Na wakacje wybierzcie plażę, na której często odbywają się imprezy. Opcja all Inclusive z nieograniczonym dostępem do kolorowych drinków z palemką wydaje się rozwiązaniem idealnym. Jeśli rozważacie wyjazd z kimś spod znaku Panny, to warto przemyśleć tę decyzję. Wyważona Panna potrzebuje spokoju i może szybko czuć się przytłoczona w towarzystwie pewnego siebie i dumnego Lwa.

ZakochaniSzukasz wspierającego partnera? Osoby spod tych znaków zodiaku nie będą twoją opoką

Waga

Waga na wakacjach doceni luksus, pięciogwiazdkowe hotele i wyrafinowaną obsługę. Świetnym wyborem może być wyjazd all inclusive. Waga zwróci uwagę na każdy detal otoczenia, dlatego takie drobne elementy jak kwiaty w hotelowym wazonie i nienaganna obsługa w restauracji sprawią, że poczuje się dobrze. Do luksusowych podróży idealnie nadaje się Lew, który także ceni życie na wysokim poziomie.

Strzelec

Strzelec w kontaktach z innymi zawsze przejmuje inicjatywę, to silny znak, więc na wyjazdach świetnie odnajdzie się w towarzystwie równie stanowczego Barana. Tu nie ma obaw, że ktoś zostanie zdominowany i spędzi wyjazd na robieniu rzeczy, na które tak naprawdę nie miał ochoty. Strzelce mają dużo energii i zapału do działania, potrafią świetnie zrelaksować się nawet w zgiełku metropolii, dlatego tętniące życiem miasto będzie idealnym kierunkiem wyjazdu. Zawsze marzyłeś o wyjeździe do Nowego Jorku i poznaniu miasta, które znasz tylko z ulubionych filmów i seriali? W tym roku to może być świetny pomysł na cel podróży. Strzelec dobrze czuje się w obecności dużej ilości bodźców, nie przytłaczają go, a wręcz napędzają do dalszego działania. W otoczeniu kolorowych neonów i głośnych dźwięków miasta będziecie czuć się dobrze.

Koziorożec

Koziorożec to zdyscyplinowany perfekcjonista, który na pierwszym miejscu stawia działanie i ciężką pracę. Pragnienie ciągłej produktywności utrudnia mu nawet podjęcie decyzji o urlopie. Na każdych wakacjach ma problem, aby w pełni się zrelaksować i oddać słodkiemu nieróbstwu. Wybiera aktywną formę spędzania czasu, nie lubi bezczynnie siedzieć na plaży. Dla tego znaku idealny będzie wypad w góry. Idealnym towarzystwem dla Koziorożca jest Panna. Obydwa znaki cechuje dobre zorganizowanie i wyważone wyrażanie emocji. Spędzając razem czas, będą czuć się w swoim towarzystwie komfortowo.

Baran 

Baran nie boi się śmiałych planów i dalekich wypraw, lubi ryzyko i dobrą zabawę. Na wakacjach świetnie odnajdzie się w towarzystwie drugiego Barana. Taki duet jest nie do pokonania, razem mogą przemierzyć pół Europy. Jeśli jesteś spod tego znaku, to unikaj zorganizowanych wypraw, to nie dla ciebie. Baran lubi działać spontanicznie i bez wcześniej powziętego planu. Nie sprawdzi się tu ściśle określona wycieczka z biura podróży z dokładnym planem zwiedzania na każdy dzień. Mówienie baranowi, co ma robić, to przepis na katastrofę. Zapomnij o wakacjach z Koziorożcem, jest zbyt poważny i nie odnajdziecie wspólnego języka.

 Wodnik

Ten znak ceni sobie niezależność i indywidualność. Nie lubi narzuconych zasad. Dla Wodnika najlepszym pomysłem jest samochodowa wyprawa. Podróż autem do Chorwacji na własną rękę? To może się sprawdzić. Zabierz ze sobą Bliźnięta, z nimi nie można się nudzić. Nie będą narzekać, że ten rodzaj podróży jest niewygodny i meczący, skupią się na umilaniu trasy. Wodnik nie lubi być traktowany jak zwykły turysta, dlatego szybko będzie chciał poczuć się na miejscu jak u siebie. Po kilku dniach chłonięcia lokalnej kultury będzie czuł się jak w domu.

Więcej o: