Siedmioletnia youtuberka zarobiła 28 mln dol. w ciągu roku. Takiego wyniku może pozazdrościć nawet Friz

Forbes opublikował listę amerykańskich youtuberów, którzy w 2021 roku zarobili najwięcej. Na szóstym miejscu uplasowała się siedmioletnia Nastya, której przeznaczony dla dzieci kanał subskrybuje 85,9 mln osób.

Więcej o gwiazdach internetu przeczytasz na Gazeta.pl

Prowadzenie kanału na YouTubie dla wielu twórców przestało być jedynie rozrywką, a stało się wielomilionowym biznesem. Zwłaszcza że ulubieńcy widzów majątki kumulują już nie tylko z wyświetleń czy współprac, ale także ubrań, gadżetów, zabawek, przekąsek czy kosmetyków firmowanych własnym nazwiskiem. Od kilku lat Forbes publikuje listę najlepiej zarabiających na amerykańskim rynku youtuberów. Na liście za 2021 rok aż dwie z dziesięciu pozycji zajmują kanały firmowane twarzami dzieci - siedmioletniej Nastii z kanału "Like Nastya" oraz dziesięcioletniego Ryana z kanału "Ryan's World".

Siedmioletnia Nastya jedną z najlepiej zarabiających youtuberek

Nastya wraz z rodzicami do Stanów Zjednoczonych wyemigrowała z Rosji. W wielu filmikach towarzyszy dziewczynce ojciec, a zamieszczane na kanale "Like Nastya" wideo przeważnie pokazują ją w codziennych sytuacjach - najchętniej oglądane z 2021 roku dotyczyły dekorowania babeczek na Halloween czy spędzania czasu ze znajomymi. Kanał Nastii istnieje od pięciu lat, a początkowo wszystkie filmiki publikowane były w języku rosyjskim. W 2021 roku siedmiolatka zarobiła w sumie 28 mln dol. (ok. 112 mln zł).

Tuż za Nastią, na siódmym miejscu w rankingu Forbesa, znalazł się dziesięcioletni Ryan z kanału "Ryan's World", który potężną liczbę 31,5 mln subskrybentów zdobył głównie dzięki recenzjom zabawek. W 2021 roku chłopczyk zarobił w sumie niewiele mniej niż koleżanka po fachu, bo 27 mln dol. Co ciekawe, jeszcze w 2019 roku z zarobkami rzędu 26 mln dolarów Ryan plasował się na samym szczycie listy. Obecnie podium zajmują kolejno: MrBeast (54 mln dol.), Jake Paul (45 mln dol.) oraz Markiplier (38 mln dol.).

Dla porównania - Wardęga wyliczył, że Friz na YouTubie zarabia ok. 100-120 tys. zł miesięcznie, czyli ok. 1,2-1,4 mln zł rocznie. Z kolei Wprost oszacował, że cały majątek youtubera wynosi ok. 151 mln zł. Ta suma nadal robi gigantyczne wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę różnice w wielkości między polskim a amerykańskim rynkiem. Kanał Friza, mimo że jest drugim największym kanałem w Polsce, subskrybuje "zaledwie" 4,5 mln osób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.