Grób Emiliana Kamińskiego przypomina teatralną salę. Ukończono prace. Najwyższy na cmentarzu

Śmierć Emiliana Kamińskiego wstrząsnęła całą Polską. Aktor został pożegnany przez licznie zgromadzoną rodzinę oraz najbliższych przyjaciół. Wiadomo, jak wygląda jego grób w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Niedawno skończono nad nim prace. Robi ogromne wrażenie.

Emilian Kamiński był jedną z najbardziej cenionych i zasłużonych postaci polskiego kina i teatru. Przez lata występował w najpopularniejszych produkcjach, a oprócz tego był założycielem Fundacji Atut i Teatru Kamienica. Przez całe życie nawiązał wiele przyjaźni w show-biznesie, a każda osoba, która go spotkała, do dziś wspomina go bardzo ciepło. Nic więc dziwnego, że 26 grudnia 2022 roku, kiedy zmarł, świat się na chwilę zatrzymał. Do sieci właśnie trafiły zdjęcia jego grobu. Wyróżnia się na tle reszty.

Zobacz wideo Stępień niewiele mówi o żałobie. Teraz wyznała, że codziennie odwiedzała syna na cmentarzu

Emilian Kamiński spoczął na warszawskich Powązkach. Jego pomnik robi ogromne wrażenie 

4 stycznia 2023 roku bliscy Emiliana Kamińskiego zgromadzili się w kościele św. Karola Boromeusza, a następnie ruszyli na warszawskie Powązki, gdzie po raz ostatni pożegnali przyjaciela. Aktor był niezwykle szanowaną postacią wśród artystów i miał na koncie wiele osiągnięć. Nic więc dziwnego, że spoczął właśnie w Alei Zasłużonych. Prace nad jego pomnikiem trwały bardzo długo. Jeszcze w lipcu mogliśmy oglądać zdjęcia grobu obrośniętego trawą, na którym znajdowało się mnóstwo świeżych kwiatów i świeczek. Uwagę zwracał spory portret założyciela Teatru Kamienica.

Do sieci właśnie trafiły pierwsze zdjęcia gotowego pomnika Emiliana Kamińskiego. Patrząc na nie, trudno się dziwić, że pracowano nad nim od miesięcy. Jest znacznie wyższy od pozostałych, a uwagę od razu zwraca jasna, kamienna kotara, zza której dostrzegamy portret aktora. Wcześniej stał on przy krzyżu. 

Grób Emiliana Kamińskiego w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich PowązkachGrób Emiliana Kamińskiego w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach east news

Na grobie Emiliana Kamińskiego dostrzegamy pewien napis. To wyjątkowa dedykacja

Nie jest to jednak jedyny element, który zachowano. Na samym końcu płyty widnieje mała cegła prosto z Teatru Kamienica, na której dostrzegamy wyjątkowy ukłon w stronę dokonań Kamińskiego. "Twojego serca bicie stworzyło Kamienicę. Kochaliśmy Cię, kochamy. Niebawem się spotkamy" - czytamy na małej tabliczce umieszczonej z tyłu nagrobka. Oprócz tego umieszczono kilka zagłówków, które symbolizują widownię. Całość przypomina teatralną salę. Więcej zdjęć grobu Emiliana Kamińskiego znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Emilian Kamiński podczas występu w BydgoszczyEmilian Kamiński podczas występu w Bydgoszczy Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA