Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Bliscy i przyjaciele żegnają aktora

4 stycznia w Warszawie odbył się pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Rodzina i przyjaciele pożegnali aktora.

26 grudnia media obiegła informacja o śmierci Emiliana Kamińskiego. Aktor miał 70 lat. Od dawna chorował, miał problemy z płucami, jednak do tej pory nie znamy oficjalnej przyczyny śmierci. W środę 4 stycznia został pochowany na warszawskich Powązkach. Pożegnali go bliscy, w tym żona Justyna Sieńczyłło oraz siostra Dorota Kamińska. Zjawił się także tłum gwiazd.

Waldemar Goszcz, Robert LeszczyńskiWaldemar Goszcz zginął tragicznie, a choroba Kownackiej była tematem tabu

Zobacz wideo Oni są nieśmiertelni

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Rodzina i bliscy pożegnali aktora

Uroczystości pogrzebowe zaczęły się o godzinie 13:00 w kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej. Trumna z ciałem spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w Alei Zasłużonych. W ceremonii pożegnalnej uczestniczyło wiele gwiazd, m.in. Jarosław Boberek, Olaf Lubaszenko czy Hanna Śleszyńska. Zebrani składali kondolencje bliskim aktora.  Zdjęcia zobaczycie w naszej galerii na górze strony. 

Emilian KamińskiPogrzeb Emiliana Kamińskiego. Rodzina ma specjalną prośbę

Justyna Sieńczyłło do tej pory tylko dwa razy zabrała głos w sprawie śmierci męża. Razem z jego siostrą wydały oświadczenie dotyczące Teatru Kamienica i poinformowały, że zaplanowane spektakle odbędą się zgodnie z planem. Później 31 grudnia oddała Emilianowi Kamińskiemu hołd ze sceny i później zagrała główną rolę w sztuce komediowej, co niewątpliwie kosztowało ją wiele wysiłku.

Zawsze mówiłeś, że życie jest największą wartością. Dziś wieczorem w naszym teatrze celebrujemy życie za sprawą całego wachlarza teatralnych emocji. Tak, jakbyś chciał - zapowiedziała występ wdowa po zmarłym aktorze.

Głos zabrał wtedy także syn Emiliana Kamińskiego. "Ojciec na pewno chciałby, żeby państwo dobrze bawili się tego wieczoru" - zwrócił się wtedy ze sceny Kajetan Kamiński.

Więcej o: